Co z dalszym otwieraniem gospodarki?

0
1220

Rząd zapowiada, że w czerwcu wprowadzi kolejne zmiany związane z ograniczeniami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej. Niestety wg nieoficjalnych informacji oddala się termin np. otworzenia hoteli na 100%.

W pierwszej kolejności rząd zapowiada możliwość udziału większej ilości osób w imprezach na obiektach sportowych, ale również zwiększenie limitów dla galerii handlowych czy kościołów.

Dla branży HoReCa jasnym światełkiem mogą być zapowiedzi, że planowane jest większe otwarcie restauracji. To o tyle zaskakujące, że gastronomia była przetrzymywana w ograniczeniach bardzo długo. Lokale otwierają się dopiero dziś, tj. 28 maja, z dostępnością 50% miejsc dla gości, a już zapowiada się, że za chwile może nastąpić zwiększenie tego limitu. To byłaby bardzo dobra wiadomość dla branży. Złą informacją jest to, że najprawdopodobniej hotele będą musiały dłużej poczekać na możliwość zwiększenia limitu przyjmowanych gości w obiekcie.

Konferencja prasowa, podczas której mają być ogłoszone kolejne kroki związane ze zmianą zasad ograniczeń działalności, może się odbyć jeszcze dziś lub w poniedziałek. Termin co prawda może się jeszcze zmienić, tym bardziej, że trwają podobno bardzo intensywne ustalenia międzyresortowe.

Zmiany jakie mogą być wprowadzone
Od 6 czerwca zmiana limitu osób w obiektach, w których dziś może przebywać 1 osoba na 15 m kw. na 1 osobę na 10 m kw. Trzeba tu wyliczyć siłownie, kasyna kluby fitness, galerie handlowe, biblioteki czy placówki handlowe.

26 czerwca może zmienić się limit osób, które mogą przebywać w lokalu restauracji, dziś może ich być 50% dostępnych miejsc, a może się to zmienić na 75%. Przy okazji dziś musi być zachowany odpowiedni dystans między dostępnymi stolikami.

W tym samym terminie może zostać otwarta branża konferencyjno-eventowa. To duży sektor, mamy tutaj wszelkie targi, wystawy, kongresy, konferencje itp.. Limit uczestników miałby być ustalony na poziomie 1 os. na 10 m. kw. Dziś tego typu wydarzenia mogą odbywać się tylko online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.