Nowa aplikacja ułatwi eksplorację poznańskiego rynku gastronomicznego

0
929
W ubiegłym tygodniu oficjalnie zaprezentowano nową aplikację dedykowaną mieszkańcom stolicy Wielkopolski – „Gdzie zjeść w Poznaniu?”. Zebrane w jednym miejscu rekomendacje aż 150 poznańskich restauracji mają ułatwić miejscowym wybór optymalnego lokalu gastronomicznego.

Aplikacja „Gdzie zjeść w Poznaniu?” powstała przy współpracy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) z firmą QRTAG, która była odpowiedzialna za technologiczną stronę przedsięwzięcia. Na platformie można znaleźć rekomendacje wybranych lokali gastronomicznych, które sklasyfikowane są według wielu kategorii, jak typ kuchni, pora dnia, czy charakter spotkania.

„Trudno się dziwić, że rekomendacje kulinarne to jedno z pytań częściej zadawanych przez turystów pracownikom Informacji Turystycznej PLOT. Także poznaniacy, choć lubią wracać do znanych miejsc, równie chętnie odwiedzają nowe. Stąd właśnie pomysł nowej aplikacji kulinarnej” – tłumaczą twórcy przedsięwzięcia.

Warto zaznaczyć, że aplikacja jest bezpłatna, nie zawiera reklam i można ją pobrać zarówno na telefon, jak i tablet z systemem Android i iOS. Twórcy podkreślają, że selekcja lokali wartych polecenia w stolicy Wielkopolski ma charakter autorski. Wybór został dokonany na bazie doświadczeń kulinarnych, współpracy z szefami kuchni oraz licznych wizyt w restauracjach. Opisami poszczególnych lokali oraz fotografią zajął się Jakub Pindych, od 2009 roku związany z PLOT.

„Kilka ostatnich lat to prawdziwy rozkwit poznańskiej sceny kulinarnej. Chcieliśmy pokazać jej różnorodność poznaniakom oraz turystom w nowoczesnej formie i ułatwić poszukiwania atrakcyjnej restauracji” – dodaje Pindych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.