Ukraińska linia chce latać z Kijowa do Gdańska

0
721
SkyUp, niskokosztowy przewoźnik z Ukrainy, zapowiada połączenia 3 razy w tygodniu z lotniska Kijów-Boryspol. Bilety są już w sprzedaży. Ukraińska linia chce wystartować z regularnymi rejsami do Gdańska 29 marca 2021 roku. Miałaby realizować loty w poniedziałki, środy i soboty. Z Gdańska samoloty mają startować o godzinie 19.40, a z Kijowa o 17.50 czasu lokalnego. Podróż potrwa 1 godzinę i 50 minut.

Cieszy nas zamiar rozpoczęcia lotów do Gdańska przez nową ukraińską niskokosztową linię SkyUp. W dobie koronawirusa niewiele linii decyduje się na ekspansję i zdobywanie nowych rynków. Uruchomienie nowego połączenia do Kijowa to dowód na to, że ukraińskie kierunki są bardzo pożądane zarówno przez Polaków odwiedzających biznesowo i turystycznie Ukrainę, ale także przez obywateli Ukrainy, których tak wielu pracuje, uczy się i mieszka w Polsce. Zdajemy sobie jednak sprawę, że do wiosny, kiedy linia SkyUp chce wystartować, sytuacja na rynku lotniczym będzie niepewna. Potrzebne jest wyhamowanie pandemii i zmiana przepisów epidemicznych zarówno w Ukrainie jak i w Polsce wobec podróżujących do nas obywateli UkrainyTomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Ukraińska linia lotnicza SkyUp istnieje od dwóch lat i dotąd funkcjonowała tylko na krajowym rynku. Od przyszłorocznego, letniego rozkładu przewoźnik chce latać do Polski do Gdańska i Modlina. Zaplanował w sumie 60 tras do 21 krajów z Zaporoża, Lwowa, Charkowa i Kijowa.

Trasa z Kijowa do Gdańska będzie obsługiwana przez Boeingi 737-800 NG.

Źródło: https://www.airport.gdansk.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.