Toruńska kawiarnia zamyka się po 16 latach

0
1063
Fot.: https://www.facebook.com/cafeatmosphera

Kolejny lokal pada ofiarą szalejącej inflacji. Tym razem jest nim toruńska Cafe Atmosphera funkcjonująca przy ulicy Panny Marii od 2006 roku. Kawiarnię można odwiedzać jeszcze przez niecały miesiąc, bo do 22.12.2022r.

 ,,W obecnym klimacie koszty prowadzenia kawiarni wymyknęły się spod kontroli, i nasz mały biznes rodzinny już dłużej nie potrafi się sam utrzymać. Taka sytuacja wymusza na nas ciągłą obecność i czasochłonne wysiłki w poszukiwaniu sposobów na obniżanie kosztów operacyjnych (…), na które nas nie stać” – przeczytać można na facebookowej stronie Cafe Atmosphera.

Atmosphera jest elementem toruńskiej starówki już od ponad 16 lat. Przez ten czas budowała swoją renomę i chętnie witała nie tylko mieszkańców Torunia, ale także wielu przyjezdnych gości. Kawiarnia serwuje przygotowywane na miejscu kawę i herbatę, gorącą czekoladę, bezalkoholowy grzaniec oraz różnorakie ciasta. Tym, co wyróżnia ją spośród innych tego typu miejsc, jest ekspres do kawy Elektra, którym pochwalić może się tylko kilka miejsc w naszym kraju.

Lokal od dwóch lat prowadzony jest przez małżeństwo – Marię i Jeffreya Armstrongów. Niestety obecna sytuacja związana z nieustanną inflacją, podwyżkami cen prądu, gazu i czynszu, ale także skutkami pandemii spowodowała, że właściciele musieli podjąć decyzję o zamknięciu swojego biznesu. Małżeństwo przyznaje, że nie ma już na tyle siły i czasu, aby dalej walczyć o przetrwanie kawiarni, ale jest chętne oddać ją w ręce kogoś, kto podjąłby się tego wyzwania.

,,Nasze serca pękają z żalu na myśl o końcu istnienia Atmosphery. Od kilku miesięcy szukamy kogoś, kto byłby zainteresowany przejęciem tego miejsca i nasza propozycja jest wciąż aktualna. Może jakiś młody przedsiębiorca będzie w stanie stworzyć coś, co zapełni pustkę powstałą po tym miejscu” – piszą Państwo Armstrongowie.

Drzwi Atmosphery pozostają otwarte dla gości jeszcze przez niecały miesiąc. Oficjalne zamknięcie lokalu zaplanowane jest na 22.12. Na weekend 10,11 grudnia zaplanowano jeszcze event ,,Ta ostatnia niedziela”. Będzie to ostatnia szansa, aby odwiedzić Atmospherę przy pełnym asortymencie. Po tej dacie właściciele planują ograniczenie zasobów oraz wyprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.