Focus Hotels publikuje wyniki za III kwartały 2021 roku.

0
1302

Focus Hotels należy do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, a ta opublikowała wyniki finansowe za III kwartały. Przychody Spółki w tym okresie wyniosły 395,8 mln PLN, EBITDA jest dodatnia i wynosi 31,9 mln PLN, a zysk operacyjny 9,5 mln PLN. Zobaczmy jak w tych wynikach zaznaczyły się przychody z segmentu hotelowego.

Łączne przychody netto ze sprzedaży w segmencie hotelarstwo do września 2021 roku włącznie wyniosły 37,4 mln PLN i w całości zostały zrealizowane w spółce FOCUS Hotels S.A. Oznacza to wzrost o 53,7% względem analogicznego okresu 2020 r.

Segment konsekwentnie odrabia zeszłoroczne straty, z racji na zdecydowane poluzowanie obowiązujących obostrzeń z końcem czerwca 2021 roku, ale też dzięki powiększeniu w okresie sprawozdawczym swojej bazy o dwa kolejne obiekty w standardzie 4 gwiazdek w Elblągu oraz Szczecinie. Względem minionego roku wyraźnie wzrosło średnie obłożenie w hotelach sieci (+10,1%), średnia cena sprzedanego pokoju netto (+29,6 zł) oraz przychód na dostępny pokój netto (+34,9 zł).

Krótko po publikacji sprawozdania, bo już 1 grudnia, do rodziny Focus Hotels dołączy trzynasty obiekt, 4-gwiazdkowy hotel w Lublinie. W pierwszym półroczu 2022 roku spółka zamierza zaś otworzyć 3 hotele: w Warszawie, Bydgoszczy oraz Stargardzie. Cieszy nas konsekwentny wzrost sieci i fakt że wraca ona do kondycji, którą chwilowo zaburzyły niezależne od nas decyzje na szczeblu centralnym – mówi prezes Rafał Jerzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.