Focus Hotels publikuje wyniki za III kwartały 2021 roku.

0
591

Focus Hotels należy do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, a ta opublikowała wyniki finansowe za III kwartały. Przychody Spółki w tym okresie wyniosły 395,8 mln PLN, EBITDA jest dodatnia i wynosi 31,9 mln PLN, a zysk operacyjny 9,5 mln PLN. Zobaczmy jak w tych wynikach zaznaczyły się przychody z segmentu hotelowego.

Łączne przychody netto ze sprzedaży w segmencie hotelarstwo do września 2021 roku włącznie wyniosły 37,4 mln PLN i w całości zostały zrealizowane w spółce FOCUS Hotels S.A. Oznacza to wzrost o 53,7% względem analogicznego okresu 2020 r.

Segment konsekwentnie odrabia zeszłoroczne straty, z racji na zdecydowane poluzowanie obowiązujących obostrzeń z końcem czerwca 2021 roku, ale też dzięki powiększeniu w okresie sprawozdawczym swojej bazy o dwa kolejne obiekty w standardzie 4 gwiazdek w Elblągu oraz Szczecinie. Względem minionego roku wyraźnie wzrosło średnie obłożenie w hotelach sieci (+10,1%), średnia cena sprzedanego pokoju netto (+29,6 zł) oraz przychód na dostępny pokój netto (+34,9 zł).

Reklama

Krótko po publikacji sprawozdania, bo już 1 grudnia, do rodziny Focus Hotels dołączy trzynasty obiekt, 4-gwiazdkowy hotel w Lublinie. W pierwszym półroczu 2022 roku spółka zamierza zaś otworzyć 3 hotele: w Warszawie, Bydgoszczy oraz Stargardzie. Cieszy nas konsekwentny wzrost sieci i fakt że wraca ona do kondycji, którą chwilowo zaburzyły niezależne od nas decyzje na szczeblu centralnym – mówi prezes Rafał Jerzy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.