Popularny serwis wprowadza innowacyjne rozwiązanie dla pasażerów

0
811
Popularna wyszukiwarka eksplorująca setki stron turystycznych, proponująca tanie loty, hotele oraz usługi związane z podróżowaniem, wprowadziła aplikację pozwalającą ustalić odpowiednie wymiary bagażu poprzez wykorzystanie rozszerzonej technologii.

Nie każdy z pasażerów potrafi właściwie określić rozmiar swojego bagażu lub walizki. KAYAK.pl wyszedł zatem z inicjatywą wprowadzenia aplikacji, która pozwala zmierzyć walizkę i sprawdzić, czy nadaje się ona jako bagaż podręczny. Obsługa aplikacji jest dość prosta – należy zeskanować podłogę, a potem walizkę. Urządzenie umożliwia precyzyjne pomiary, w związku z czym daje pełną pewność podróżującym. Jeśli turysta nie posiada przy sobie bagażu standardowych wymiarów, będzie musiał liczyć się z kosztami związanymi z nadbagażem. Aplikacja informuje również o cenach, jakie temu odpowiadają.

„Coraz częściej Polacy, wyjeżdżając na krótkie urlopy zarówno w Europie, jak i dalej, podróżują wyłącznie z bagażem podręcznym. Jednak w sytuacji, kiedy linie lotnicze dopuszczają różne rozmiary bagażu, a zasady regularnie się zmieniają, łatwo mieć wątpliwości, czy bagaż będzie pasował. A przecież nikt nie chce mieć nieoczekiwanych wydatków w ostatniej chwili ani zostać bez rzeczy niezbędnych podczas wyjazdu. Rozszerzona rzeczywistość często używana jest dla zabawy, jednak to narzędzie zostało zaprojektowane, aby być realną pomocą dla podróżnych” – wyjaśnia Matthias Keller, szef badań i rozwoju w firmie KAYAK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.