Starbucks zamknie swoje lokale, żeby przeszkolić pracowników

0
771
29 maja wszystkie amerykańskie kawiarnie sieci Starbucks będą niedostępne dla gości. Powód? Firma zamierza tego dnia przeszkolić blisko 175 tys. pracowników w zakresie zapobiegania rasizmowi.

Największa na świecie sieć kawiarni zamierza w ten sposób załagodzić protesty będące konsekwencją ubiegłotygodniowego aresztowania dwóch czarnoskórych mężczyzn w jednej z kawiarni Starbucksa w stanie Filadelfia. W związku z tymi działaniami stołecznej firmie zarzucono rasowe profilowanie gości.

Dyrektor generalny Starbucksa Kevin Johnson zdążył już nieco załagodzić protesty przepraszając za „naganne” aresztowania obu mężczyzn i biorąc na siebie odpowiedzialność za całe zdarzenie.

„Chociaż sprawa nie ogranicza się do Starbucks, jesteśmy zobowiązani do bycia częścią tego rozwiązania” – stwierdził Johnson

Źródło: heavy.com; Foto: Getty Images

Starbucks to największa międzynarodowa sieć kawiarni utworzona 30 marca 1971 w Seattle w stanie Waszyngton. Aktualnie koncern posiada w swoim portfolio 27339 lokali w 72 państwach i terytoriach zależnych, w tym 13327 w samych Stanach Zjednoczonych oraz 46 w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.