Stanowisko członków SOIT w sprawie napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę.

0
773

„Pokój jest cnotą cywilizacji. Wojna jest jej zbrodnią”. Te słowa Wiktora Hugo najlepiej oddają stanowisko SOIT Polska w sprawie toczącej się wojny.

Ta wojna, jest wojną nie tylko przeciwko niepodległemu państwu, ale przeciwko wolności, pokojowi i prawu narodów do własnej tożsamości. Wojna jest zbrodnią. Pokój jest cnotą.

Jako organizatorzy wyjazdów incentive travel jesteśmy pasjonatami różnorodności i bogactwa kulturowego świata i każdą i kulturę miejsce i naród szanujemy.

Bardzo bliskie są nam słowa Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wygłoszone po rozpoczęciu wojny, w którym powiedział, że nie można nienawidzić kultury, ponieważ sąsiedzi zawsze wzbogacają się wzajemnie pod względem kultury.

Członkowie SOIT, organizatorzy wyjazdów, podróżnicy, patrzymy na świat egalitarnie i każda kultura jest dla nas wartościowa, każda kultura nas wzbogaca, dlatego tak bardzo wspieramy Ukrainę w obronie swojego dziedzictwa, tożsamości i swojej państwowości.

Dziś, zamiast z optymizmem patrzeć na wygaszającą się pandemię Covid-19 i skoncentrować się na odbudowie branży turystycznej, ważnej gałęzi polskiej gospodarki, jesteśmy świadkami okrutnej wojny toczonej przeciwko sąsiedniemu krajowi.

Jesteśmy przeciwko dyskryminacji, ale współczucie i solidarność z narodem ukraińskim każe nam podjąć wyjątkowe środki i działania, i zrobić wszystko, co możemy, aby powstrzymać wojnę.

Apelujemy o zawieszenie lub wyłączenie ze współpracy podmiotów rosyjskich jednocześnie wskazując dokładnie jako przyczynę tej decyzji toczącą się wojnę przeciwko narodowi ukraińskiemu.

Apelujemy do każdego, kto ma partnerów biznesowych i przyjaciół w Rosji, o kontakt z tymi osobami i uświadomienie każdego znajomego mu obywatela Rosji o prawdziwej naturze działań na Ukrainie. Apelujemy do naszych partnerów biznesowych i innych uczestników sektora MICE, o kontynuowanie udzielania pomocny obywatelom Ukrainy, zwłaszcza w transporcie, zakwaterowaniu i pomocy w dotarciu do bezpiecznego miejsca pobytu w Polsce.

Członkowie Stowarzyszenie SOIT angażują się w pomocy w ramach inicjatywy „Turystyka Ukrainie”.

Stowarzyszenie jest w trakcie ustalania długofalowego planu pomocy i działań skierowanych do ludzi i instytucji poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie.

Jesteśmy z Tobą, Ukraino!

Członkowie i Zarząd SOIT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.