Sauna jest miejscem dla dzieci – udowodniono to w Starachowicach

0
1819

Centrum Termalne Trzy Miotły przy Hotelu Senator w Starachowicach zorganizowali imprezę saunową dedykowaną dzieciom. To pionierskie przedsięwzięcie ponieważ saunaria zazwyczaj zamykają swoje drzwi  przed  dziećmi. Propozycja okazała się strzałem w 10. Najmłodszy uczestnik miał tylko 3 latka!  Było niewiarygodnie, magicznie i z przytupem.

Charakter tego spotkania był praktycznie identyczny do tych oferowanych dorosłym na nocach saunowych.  Jedyna różnica to taka, iż tego dnia w naszej saunie było nieco chłodniej.

Imprezę rozpoczęto prelekcją. Zapoznając dzieci z zasadami panującymi w saunie oraz przybliżając  kulturę saunową. Uznając, iż edukacja młodego pokolenia jest pewnym sensie posagiem w przyszłe zdrowie.  Nie do przecenienia są też takie aspekty jak dobre wzorce i spędzony wspólny czas z dala od telefonów.

Po czym odbyły się dwa seanse:

  1. Seans z olejkami eterycznymi  – typowe naparzanie aufguss. Cichy sprzyjający relaksowi.
  2. Seans „w ruskiej bani” z użyciem witek. Z inhalacjami z mięty polnej, dębowych witek i masażami miotłami.

Impreza zakończyła się pasowaniem na SAUNOWICZA, rozdaniem dyplomów oraz ogromem uśmiechów.

Taka impreza to okazja dla dzieci do wejścia w świat gorących saun. Sprzyjające warunki również wrażliwość wszystkich uczestniczących dorosłych i specjalne potraktowanie własnej nagości na takiej imprezie to taki wytrych dla maluszków na atrakcje zazwyczaj zarezerwowane dla dorosłych –  przekonuje Marta Grzesik opiekun imprez w Centrum Termalnym „Trzy Miotły” przy hotelu Senator w Starachowicach.

„ZAŚWIADCZAMY całemu ŚWIATU sauna JEST miejscem dla dzieci. Przy niewielu wysiłkach można zabezpieczyć komfortową przestrzeń ku ogólnej radości  z niezliczonymi korzyściami jakie daje saunowanie”

Pragnę również dodać, iż doprowadzając do organizacji takiej imprezy mieliśmy pewność, że każdy regularnie saunujący dorosły zechce pokazać /wdrożyć swoje dziecko w kulturę saunową. Z  pewnym miłym faktem przyszło nam się zmierzyć – kontynuuje Marta Grzesik – Mianowicie jeśli nigdy nie saunowałeś  to właśnie uczestnictwo w takiej imprezie to wyjątkowa okazja, iż  ktoś  profesjonalnie wyłoży o co w tym wszystkim chodzi Twojemu dziecku i Tobie.  Porównując tą sytuację to trochę jak zabawa z dzieckiem na placu zabaw … normalnie, sam nigdy byś nie zjechał ze zjeżdżalni – prawda?

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.