Sukces Akademii SKKP Online

0
850

Prawie 1000 wydanych certyfikatów, ponad 500 aktywnych użytkowników platformy e-learningowej, 10 podpisanych Listów Intencyjnych z Uczelniami Wyższymi w całej Polsce i stworzenie jedynej w kraju platformy edukacyjnej, będącej kompendium wiedzy o branży MICE – to efekty projektu realizowanego przez SKKP w okresie od 1 marca do 30 listopada 2021 roku.

Projekt to cykl 10 szkoleń pt. „Zarządzanie w branży MICE”, dostępnych na platformie https://www.akademia.skkp.org.pl/, które stanowią podstawową i przede wszystkim praktyczną wiedzę na temat przemysłu spotkań, zaktualizowaną o najnowsze światowe trendy oraz realia związane z COVID-19.

Każde z 10 szkoleń stanowi odrębną całość i mogą być realizowane pojedynczo lub w pakiecie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Kursy kończą się testem kompetencyjnym oraz wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich 10 kursów oraz napisaniu krótkiej pracy pisemnej, otrzymuje się certyfikat Event Managera Akademii SKKP. Do każdego kursu realizowano również warsztaty praktyczne. „Przekroczyliśmy z nadwyżką wszystkie założone w projekcie wskaźniki, co jest naszym ogromnym sukcesem i świadczy o zainteresowaniu tego typu szkoleniami”, mówi Anna Górska, Kierownik Projektu i Wiceprezes Zarządu SKKP.

Przede wszystkim osiągnęliśmy również założony cel projektu jakim było podniesienie kompetencji osób zatrudnionych w sektorze turystycznym oraz osób wchodzących na rynek pracy, a także poszukujących zatrudnienia w tym sektorze”, dodaje Górska. Inicjatywa jest wyjątkowa w skali kraju, gdyż wraz raportami i materiałami udostępnianymi na platformie stanowi kompendium wiedzy o branży MICE.

Warto dodać, że projekt jest komplementarny z rekomendacją wydaną uchwałą z dn. 29.11.2020r. przez Sektorową Radę ds. Kompetencji – Turystyka. Po przeprowadzeniu analizy stanu sektora z punktu widzenia potrzeb kompetencyjnych Rada wydała rekomendacje, identyfikujące Zarządzanie w branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry), jako nowy obszar. Jest to odpowiedzią na trend związany ze wzrostem znaczenia turystyki biznesowej.

Projekt realizowany został w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Kursy nadal dostępne są na https://www.akademia.skkp.org.pl/. Pakiet 10 szkoleń to koszt 500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.