Rząd oficjalnie o nadchodzącej fali epidemii

0
7076

Wczoraj rano w kancelarii premiera miało miejsce specjalnie powołanego zespołu ds. wirusa w wariancie Delta. Czwartej fali możemy spodziewać się już w sierpniu.

Mateusz Morawiecki, premier RP
„W Wielkiej Brytanii notuje się największą ilość zakażeń od początku roku. Niestety, kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany. Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki. W związku z tym działamy już teraz. Dziś w Kancelaria Premiera odbyło się spotkanie specjalnego zespołu d/s wirusa Delta. Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie.”

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Teraz mamy apogeum zakażenia w Wielkiej Brytanii. U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia. Pod tym względem, jeśli ten przejściowy wzrost zachorowań miałby miejsce we wrześniu, to siłą rzeczy maseczki pozostaną obostrzeniem.”

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że należy przygotować się na pesymistyczny wariant i spodziewać się, że powrót obostrzeń będzie nieunikniony. Mamy nadzieję, że nie będą one już tak ostre jak podczas ostatniego lockdownu i pozwolą w znacznym stopniu na funkcjonowanie hoteli i restauracji, szczególnie dla osób już zaszczepionych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!