Oficjalnie – nie będzie podatku od umorzonej tarczy PFR 1.0

0
1699

Wczoraj podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił oficjalnie informację, że przedsiębiorcy będą zwolnieni z konieczności zapłaty podatku od umorzonej części subwencji w ramach tarczy PFR 1.0.

Mateusz Morawiecki, premier RP
„Chcemy proponować rozwiązania, które będą wyprzedzały pojawianie się nowych dużych przyrostów zachorowań. Dla nas kluczowe są miejsca pracy, tworzenie miejsc pracy, potencjał do tworzenia nowych przedsiębiorstw, do ekspansji krajowej i zagranicznej. Po konsultacjach z organizacjami przedsiębiorców, podjąłem decyzję, by zaniechać w całości poboru podatku od umorzonej części dotacji z tarczy finansowej. To kolejny zastrzyk 10 mld zł z budżetu państwa dla przedsiębiorców na lepszy rozwój, planowanie perspektyw finansowych w dłuższej perspektywie”.

Na tę decyzję przedsiębiorcy czekali kilka miesięcy. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie. W kwietniu br. rząd przyjął Aktualizację Programu Konwergencji, w którym poinformowano, że pobór podatku od umorzonej subwencji PFR 1.0 nie będzie realizowany. Niestety wtedy nie było jeszcze konkretnych rozwiązań w tym zakresie.

O Aktualizacji Programu Konwergencji pisaliśmy w artykule PFR 1.0 po umorzeniu zwolniony z podatku!

Na oficjalny dokument przedsiębiorcy muszą jeszcze poczekać, choć powinien się on ukazać przed 20 lipca. Do tego czasu firmy muszą złożyć stosowne dokumentu, rozliczyć i opłacić należny podatek dochodowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.