Ryanair rozbudowuje bazę serwisową w Polsce

0
309
Największy w Europie niskobudżetowy przewoźnik lotniczy zamierza istotnie rozbudować swoją bazę serwisową dla samolotów zlokalizowaną we Wrocławiu. Przedsięwzięcie Ryanaira zaowocuje nowymi miejscami pracy w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław Aircraft Maintenance Services to jedna z zaledwie czterech europejskich baz Ryanaira, w której dokonuje się szczegółowych przeglądów technicznych podniebnych maszyn (pozostałe zlokalizowane są w Prestwick, Sewilli i Kownie – przyp. red.). Od czerwca ubiegłego roku w oddziale na Dolnym Śląsku dokonano już ponad sto tego typu kontroli, a jedna może potrwać nawet do trzech tygodni!

Obecnie irlandzki przewoźnik zatrudnia we Wrocławiu około 140 wysoko wykwalifikowanych mechaników, ale w niedalekiej przyszłości ich liczba powinna wzrosnąć nawet do 200. Choć w dużej mierze uzależnione jest to od liczby zleconych serwisów, podjęto już stosowne kroki mające na celu edukację kolejnych fachowców.

Ryanair zdecydował się bowiem utworzyć w stolicy Dolnego Śląska specjalną klasę o profilu technicznym, w której mają być kształceni przyszli mechanicy. Spółka zarządzana przez Michaela O’Leary’ego podpisała niedawno umowę z Lotniczymi Zakładami Naukowymi, których absolwenci trafią do pracy w WAMS najwcześniej w 2022 roku. W ramach współpracy uczniowie mogą liczyć m.in. na czterotygodniowe praktyki w bazie Wrocław Aircraft Maintenance Services.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.