Ryanair rozbudowuje bazę serwisową w Polsce

0
1392
Największy w Europie niskobudżetowy przewoźnik lotniczy zamierza istotnie rozbudować swoją bazę serwisową dla samolotów zlokalizowaną we Wrocławiu. Przedsięwzięcie Ryanaira zaowocuje nowymi miejscami pracy w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław Aircraft Maintenance Services to jedna z zaledwie czterech europejskich baz Ryanaira, w której dokonuje się szczegółowych przeglądów technicznych podniebnych maszyn (pozostałe zlokalizowane są w Prestwick, Sewilli i Kownie – przyp. red.). Od czerwca ubiegłego roku w oddziale na Dolnym Śląsku dokonano już ponad sto tego typu kontroli, a jedna może potrwać nawet do trzech tygodni!

Obecnie irlandzki przewoźnik zatrudnia we Wrocławiu około 140 wysoko wykwalifikowanych mechaników, ale w niedalekiej przyszłości ich liczba powinna wzrosnąć nawet do 200. Choć w dużej mierze uzależnione jest to od liczby zleconych serwisów, podjęto już stosowne kroki mające na celu edukację kolejnych fachowców.

Ryanair zdecydował się bowiem utworzyć w stolicy Dolnego Śląska specjalną klasę o profilu technicznym, w której mają być kształceni przyszli mechanicy. Spółka zarządzana przez Michaela O’Leary’ego podpisała niedawno umowę z Lotniczymi Zakładami Naukowymi, których absolwenci trafią do pracy w WAMS najwcześniej w 2022 roku. W ramach współpracy uczniowie mogą liczyć m.in. na czterotygodniowe praktyki w bazie Wrocław Aircraft Maintenance Services.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.