Ruszył konkurs na działki przy Bulwarach Wiślanych

0
1341
Warszawskie Bulwary, głównie miejsce spotkań młodych ludzi, ale nie tylko. Przez swoją popularność i hałas pojawiający się podczas coweekendowych zabaw, nadwiślańskie kluby mogą zniknąć z imprezowo-kulturalnej mapy stolicy. Są to m.in. Hocki Klocki, Cud nad Wisłą, Pomost 511 i kilka innych. W czwartek ogłoszono konkurs na dzierżawę części działek na Bulwarach Wiślanych.

Władze Warszawy ogłosiły w czwartek 4.04.2019 r. konkurs na wynajem sześciu nieruchomości na Bulwarach Wiślanych. Oferty przyjmowane są w siedzibie stołecznego Zarządu Zieleni do 16 kwietnia. Właściciele nowych obiektów zobowiązani są dostosować się do nowych wymogów. Klubokawiarnie będzie obowiązywała cisza nocna, która trwać będzie od 8.00 do 22.00. Po godzinie 22.00 wydarzenia o charakterze taneczno-muzycznym dozwolone będą tylko w czwartki do 23.00 oraz piątki i soboty do godziny 3.00.

Będzie tak, jak od początku planowaliśmy – zachowamy unikatowy charakter miejsca, które pokochali warszawiacy, jednocześnie wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom okolicznych mieszkańców – poinformował Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Aby zapobiec hałasom przeszkadzającym okolicznym mieszkańcom, ustalono dopuszczalny poziom hałasu – 90dB dźwięku A oraz 95dB dźwięku C w odległości ok. 5-6 m od źródła. Właścicielom narzucone jest aby wyposażyć obiekt w system automatycznego limitowania i monitorowania poziomu głośności, którą można rejestrować online. Prawdopodobnie miasto zainstaluje urządzenia, które będą redukowały dźwięki o niskich częstotliwościach.

Bulwary troszeczkę stały się ofiarą własnego sukcesu. Jest tam bardzo duża liczba mieszkańców bawiących się do bardzo późna. To otwarta przestrzeń, więc bardzo trudno zapewnić bezpieczeństwo i czystość. To jest też bardzo kosztowne, więc miasto dopłaca do bulwarów, bo chce, aby ta przestrzeń żyła – tłumaczy Justyna Glusman, która z ramienia urzędu miasta koordynuje konkurs na lokale na Bulwarach Wiślanych w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.