Dlaczego raporty porównawcze są istotne i co powinno się w nich zestawiać?

0
761
Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Inwestując w system sprzedażowy POS, zdobywasz dostęp do różnego rodzaju danych niezwykle przydatnych w lepszym zarządzaniu lokalem. Szczegółowe raporty i analizy pomagają w określeniu cen towarów, tworzeniu rabatów czy promocji, a także sprawniejszym zarządzaniu magazynem i personelem. Sprawdź w poniższym artykule, które raporty zwiększą Twój poziom zarządzania i co najlepiej w nich porównywać.

Dlaczego raporty porównawcze są ważne?
Pełna kontrola nad lokalem może być utrudniona – szczególnie w przypadku posiadania sieci lokali lub prężnie rozwijającego się biznesu. Z pomocą przychodzą raporty porównawcze, które dają Ci pełny wgląd do bieżącej sytuacji w Twoim punkcie gastronomicznym. Dzięki nim wiesz, ile zarabiasz i wydajesz, jak dokładnie pracuje Twój zespół, co generuje największy zysk oraz jak redukować i zapobiegać możliwym błędom w przyszłości. Co porównywać, aby usprawnić biznes?

1.Najważniejszy element, czyli raporty sprzedażowe
Sprzedaż to najważniejszy obszar do kontroli. Regularny monitoring rodzaju i ilości najczęściej sprzedawanych produktów ułatwia podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Wybierając odpowiedni system, jesteś w stanie tworzyć raporty z podziałem na określone produkty lub kategorie. Co więcej, wiedząc, które pozycje z menu cieszą się największą popularnością, możesz dostosowywać do nich lepsze promocje.

2.Praca zespołu
Z raportami dotyczącymi pracy personelu, możesz porównywać realizację obowiązków każdego z Twoich pracowników. Dzięki nim dostosujesz swoje decyzje kadrowe, skontrolujesz dokładny czas pracy i wypłacisz pensje tylko za faktycznie przepracowane godziny. W ten sposób utrzymasz swoje koszty na oczekiwanym stopniu, dokładnie określisz przyszły plan organizacji restauracji, a także zapewnisz realnie potrzebną ilość personelu na dany dzień. Nowoczesny system umożliwia również wgląd do danych – co zostało sprzedane lub usunięte. Dzięki temu sprawdzisz działania zespołu i dowiesz się czy nikt nie oszukał Cię, usuwając wybraną pozycję z rachunku.

3.Sprzedaż w sieci
Raporty pozwalają kontrolować to, jak często i ile dokładnie Twoi klienci zamawiają za pomocą konkretnych źródeł. Przykładowo, gdy posiadasz swój sklep online i prowadzisz sprzedaż na więcej niż jednej platformie, zrobisz porównania pomiędzy źródłami sprzedaży. Te dane możesz użyć do szczegółowej analizy, a w oparciu o nią podejmiesz dalsze decyzje biznesowe, które zapewnią Ci większy zysk.

4.Kurier własny kontra zewnętrzny
W sytuacji, gdy zdecydowałeś się zatrudnić własnych kurierów oraz kurierów z firmy zewnętrznej, możesz bez obaw porównywać ich pracę. Raporty umożliwiają sprawdzenie przeznaczanych kwot na dowozy, a także z których stref pochodzi największa ilość zamówień. Stawiając na współpracę z dostawcami firmy z zewnątrz oraz zatrudniając własnych dostawców możesz porównywać wygenerowane przez nich koszty. Daje Ci to rzetelny obraz najkorzystniejszego dla Ciebie wyboru pod względem finansowym.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

5.Magazyn
Raporty magazynowe pomagają w realizacji zakupów na czas. Co więcej, lista najpotrzebniejszych produktów z powiadomieniami o niskim stanie magazynowym minimalizuje braki w menu, co skutecznie utrzymuje zadowolenie klienta. Wprowadź do swojego biznesu system GoStock, z którym łatwo sprawdzisz ilość surowców i zyskasz szczegółowy nadzór nad wszystkimi stanami w magazynie. Z aplikacją możesz swobodnie dysponować raportami z więcej niż jednego magazynu i dowolnie je porównywać.

6.Każdy punkt z posiadanej sieci lokali
Mając więcej niż jeden biznes, warto generować raporty porównawcze między każdym z posiadanych obiektów. Porównania te oferują realny wgląd do stopnia funkcjonowania każdego z nich. Inwestując w nowoczesne narzędzia, jak aplikacja do zarządzania lokalem GoManager – jesteś w stanie zdobyć cały szereg istotnych raportów, które dowolnie skonfigurujesz i na ich podstawie określisz przyszłe cele.

Nieustanne kontrolowanie i analizowanie każdego lokalu to prawdziwy przepis na sprawnie funkcjonujący biznes. Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na temat wszystkich nowoczesnych narzędzi i przede wszystkim dostępnych raportów – odwiedź stronę GoPOS i sprawdź dostępne rozwiązania.

Fot.: Materiały prasowe GoPOSZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.