Rusza piąta edycja konkursu Wino na Medal

0
719
Fot.: Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

Rusza piąta edycja konkursu Wino na Medal, organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Wyselekcjonowane wina, które mają szansę zdobyć medale w sommelierskim konkursie można zgłaszać do 8 maja.

W konkursie mogą brać udział wina dostępne w gastronomii, a także produkty dystrybuowane w sklepach. Do udziału zaproszeni są importerzy, dystrybutorzy, producenci oraz sklepy, które same selekcjonują i sprowadzają wina.

Nagrodzone butelki mogą być przez cały rok oznakowane jedną z trzech naklejek odpowiednich do uzyskanego medalu: złotego, srebrnego lub brązowego i w ten sposób wyróżnić się na półce sklepowej lub w restauracyjnej karcie. Medale konkursowe dają importerom i dystrybutorom szansę na zwiększenie sprzedaży i są prestiżowym oznaczeniem jakości portfolio.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, nadesłane na konkurs butelki będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów i ekspertów winiarskich, która obradować będzie 19 maja. Jury ocenia produkty w skali 100-punktowej metodą tzw. degustacji w ciemno. Wyróżnienia będą przyznawane w trzech kategoriach:
– wina spokojne: białe, różowe, czerwone
– wina musujące: białe, różowe, czerwone
– wina wzmacniane: białe, różowe, czerwone.

Produkty można zgłaszać do po linkiem: https://sommelierzy.pl/formularz-zgloszeniowy-wnm
Zwycięzców poznamy 21 maja, a lista wyróżnionych produktów zostanie opublikowana na stronie internetowej www.sommelierzy.pl oraz w kanałach social media (Facebook i Instagram).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.