Rozwój Modlin Airport napędzany wzrostem ruchu pasażerskiego

0
1164
Rok 2018 okazał się bardzo pomyślny dla lotniska w Modlinie, gdzie odprawiono rekordową liczbę 3 mln pasażerów. W obecnym roku planowane są również nowe inwestycje na terenie mazowieckiego lotniska.

Jak informuje Mazowiecki Port Lotniczy, każdego miesiąca aeroport w Nowym Dworze Mazowieckim bił kolejne rekordy. W całym ubiegłym roku odprawionych zostało łącznie 3 081 966 osób, a więc o 5,1% więcej niż w 2017.

„Osiągnięcie takiej liczby pasażerów, i to w ciągu zaledwie jednego roku, pokazuje dynamiczny rozwój ruchu na tym lotnisku. Pasażerowie chcą latać z naszego portu. Obserwujemy też coraz większe zainteresowanie podmiotów gospodarczych naszym lotniskiem. Jak widać np. po ubiegłotygodniowej inicjatywie PKN Orlen, który chce zbudować u nas nowoczesną bazę paliwową, nasza infrastruktura jest tu systematycznie udoskonalana i powiększana. Skorzysta na tym nie tylko nasze lotnisko czy nawet cały region, ale także statystyczny pasażer, który zyska większy komfort i wygodę” – skomentował Leszek Chorzewski pełniący obowiązki prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Zarząd Warsaw Modlin Airport postanowił więc zwiększyć funkcjonalności lotniska i zaangażował się w inicjatywę budowy bazy paliw Orlen Aviation. W tym roku zostanie również wdrożony system automatycznej odprawy granicznej. Powstaną bramki biometryczne, które mają usprawnić i przyspieszyć odprawę obywateli państw Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Dzięki posiadaniu biometrycznych paszportów cały proces ma trwać tylko kilka sekund.

Port lotniczy zlokalizowany w Nowym Dworze Mazowieckim istnieje od 2012 r. W listopadzie ubiegłego roku pobito również inny rekord – z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin odleciał 14-milionowy pasażer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.