Dystrybutory do wody do biur i miejsc pracy

0
936
Fot.: Best CS

Picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia jest bardzo ważne dla naszego organizmu, ponieważ bierze ona aktywny udział w transportowaniu składników z pożywienia do narządów i komórek ciała. Bez wody w organizmie człowieka nie mogłyby zachodzić żadne procesy metaboliczne. Gdy pijemy jej zbyt mało boli nas głowa, jesteśmy senni i pogarsza się nasze samopoczucie, a jako pracownicy jesteśmy mniej produktywni. Dlatego w trosce o dobro zatrudnionych każdy pracodawca powinien pomyśleć o wyposażeniu biur i miejsc pracy w profesjonalne dystrybutory do wody.

Woda to życie
Woda stanowi 70 proc. składu naszego ciała i jest jednym z najważniejszych składników organizmu. Bez niej grozi nam odwodnienie, które jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, niemowląt i osób w podeszłym wieku, i w skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci. Przyjęło się uważać, że w klimacie umiarkowanym człowiek może przeżyć bez wody od 4 do 7 dni, ale jest to uzależnione od ogólnego stanu zdrowia, wieku, płci czy indywidualnych predyspozycji.

Odwodnienie organizmu rozpoznamy po specyficznych objawach, należą do nich przede wszystkim: suchość w ustach, spadek wydolności organizmu, zawroty i bóle głowy, podwyższenie ciśnienia tętniczego, uczucie zmęczenia.

Lista powodów , dla których warto pić wodę jest bardzo długa. Woda:
– normalizuje przebieg procesów trawiennych, a jej picie pomiędzy posiłkami pomaga nam schudnąć
– oczyszcza organizm ze zbędnych substancji i toksyn
– obniża ciśnienie krwi
– reguluje temperaturę naszego ciała
– poprawia wytrzymałość fizyczną
– zapewnia właściwa ruchomość stawów
– doskonale gasi pragnienie

Jeśli chcemy, aby nasz organizm działał prawidłowo nie możemy żałować sobie wody. Jej nie da się przedawkować.

Jak prawidłowo nawadniać swój organizm każdego dnia?
Dla populacji Polski ogólne zapotrzebowanie na poziomie wystarczającego spożycia wynosi 2 l wody dla kobiet i 2,5 l dla mężczyzn, czyli około 8-10 szklanek dziennie. Jednak każdy z nas indywidualnie może wyliczyć swoje zapotrzebowanie na wodę. Przeprowadzając taką kalkulację musimy wziąć pod uwagę, między innymi: płeć, wiek, aktywność fizyczną, warunki klimatyczne, ogólny stan zdrowia oraz dietę czy przyjmowane leki. Możemy też posłużyć się ogólnym wzorem: Zapotrzebowanie na wodę=30 ml/1 kg masy ciała

I tak człowiek ważący 75 kg powinien dziennie spożywać 2250 ml wody wraz z napojami i inną żywnością. Jeśli jednak aktywnie uprawiamy sport na każdą godzinę aktywności fizycznej należy dodać 2-3 szklanki wody.

Dystrybutory do wody w każdym biurze
Dobrze nawodniony organizm w połączeniu ze zbilansowaną dietą zawierającą surowe owoce i warzywa, funkcjonuje lepiej, co pomaga organizmowi walczyć z infekcjami typowymi dla pory roku. W okresie jesienno-zimowym, kiedy rośnie liczba infekcji warto wspomóc pracowników i wyposażyć miejsca pracy w profesjonalne dystrybutory do wody.

Idealnym rozwiązaniem będą produkty marki Blupura, których dystrybutorem jest firma Best Company Solutions.

Fot.: Best CS

Marka Blupura, zajmująca się produkcją dystrybutorów i systemów do wody, swoje działania kieruje przede wszystkim na ochronę środowiska. Dzięki rozwiązaniom jakie oferuje marka, możliwe jest otrzymanie świeżej wody, gazowanej lub niegazowanej, w sposób jak najbardziej higieniczny. Dzięki wykorzystaniu systemów Blupura, możliwe jest znaczne ograniczenie produkcji oraz wykorzystania plastiku. Rozwiązania marki będą odpowiednie dla wszystkich punktów i przedsiębiorstw, niezależnie od wielkości. Oferta skierowana jest m.in. do biur, lokali usługowych, obiektów sportowych, jak również do najbardziej wymagających jednostek – szpitali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.