Rozbiórka znanego śląskiego hotelu początkiem nowej inwestycji

0
1364
Na początku 2019 roku rozpocznie się rozbiórka niegdysiejszego hotelu Silesia. W planach inwestora jest postawienie w tym miejscu dwóch budynków biurowych i nowego hotelu. Nadszedł czas, by zaniedbana przez lata nieruchomość przestała być szpetną wizytówką Katowic.

W 1971 roku powstał jeden z najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce – Silesia. Goście mogli korzystać z 200 pokoi, w tym sześciu apartamentów z łazienkami, wyposażenia RTV i AGD. Dodatkowym atutem była znakomita restauracja z kuchnią, która działała przez całą dobę. Na terenie obiektu funkcjonowały również cukiernia, kantor, salon fryzjerski, Peweks oraz nocny klub ze striptizem. Wśród najbardziej znanych gości znalazły się takie osobistości, jak Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Wajda, Czesław Miłosz, czy reprezentanci drużyn narodowych Niemiec i Szwecji.

Właścicielem obiektu przez lata była spółka Orbis, a od 2006 roku firma ECE. Ostatnimi czasy hotel znów zmieniał właścicieli, aż w końcu trafił do osoby prywatnej. Duża spółka, która zakupiła nieruchomość przed 12 laty nie zainwestowała jednak w remont, a następnie sprzedała ją. Do ostatecznego zamknięcia doprowadził więc fatalny stan techniczny budynku.

Atrakcyjną pod wieloma względami działką przy ul. Księdza Piotra Skragi, na której stoi „Silesia” zainteresowała się firma Vastint Poland, która jest deweloperem zarządzającym własnym portfolio nieruchomości komercyjnych. Na polskim rynku konkuruje już od 25 lat.

„Od początku lokalizacja działki w centrum miasta determinowała pewne rozwiązania funkcjonalne. W sąsiedztwie występują w dużym wolumenie obiekty handlowe, brakuje za to dostatecznej ilości nowoczesnych biur. Planowane funkcje – hotel o powierzchni około 5 000 m2 oraz dwa budynki biurowe o powierzchni 30 000 m2 – wzbogacą ofertę ścisłego centrum Katowic i sprawią, że już teraz atrakcyjna dla najemców aglomeracja katowicka stanie się bardziej konkurencyjna na tle innych miast regionalnych” – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.