Restauracja Przyjazna Dzieciom, czyli jak zmienić nawyki żywieniowe pociech

0
1095
Restauracja Przyjazna Dzieciom to akcja zainicjowana przez Gastronomiczną Grupę Zakupową Horeca GGZ. Jej zwieńczeniem będzie wydanie przewodnika rekomendującego restauracje, w których mile widziani są nawet najmniejsi klienci. Patronem medialnym całego przedsięwzięcia został portal Horeca Business Club oraz Horeca Radio.

Głównym celem inicjodawców akcji jest stworzenie listy miejsc, do których rodzice mogą bez obawy wybrać się na posiłek z maluchami, przedszkolakami, czy nastolatkami. Weryfikacja menu i otoczenia pomoże w planowaniu rodzinnych wyjść do najsmaczniejszych, najzdrowszych i najprzyjemniejszych lokali. Do akcji udało się już zaprosić znanych rodziców: Tomasza Jakubiaka („Ugotuj mi Tato”), Odetę Moro (Fundacja „szczęśliwe macierzyństwo”) oraz Joannę Jakubiak („Zaufana Niania”).

„Chcemy, aby restauracje, które oczywiście wyrażą chęć współpracy, angażowały się w serwowanie zdrowych posiłków, prawidłową obsługę, kulinarną edukację dzieci i aby wiedziały, że marketing skierowany do najmłodszych może być dla nich bardzo korzystny wizerunkowo i ekonomicznie. Chcemy zmiany nawyków żywienia dzieci z fast food na tradycyjne” – mówi Tomasz Sawzdargo, Prezes Zarządu Horeca GGZ Sp. z o.o.

Do programu będą mogły przystąpić wszystkie restauracje, które spełniają odpowiednie wymagania, tj. posiadają menu dedykowane dzieciom (ale nie nuggetsy z frytkarni czy spaghetti bolońskie), kąciki dla najmłodszych, specjalne sztućce, przewijarki w toaletach, krzesełka itp. Jeśli jednak któryś z punktów nie zostanie zrealizowany, o ukazaniu się w przewodniku będą decydować indywidualnie rozmowy z danym restauratorem.

W ramach proedukacyjnych działań będą również organizowane warsztaty z restauratorami, a w rolę prowadzących wcielą się polskie gwiazdy.

„Warsztatów będzie 10 – pierwsze już w marcu. Pokażemy jak przygotować danie dla dziecka, jak nauczyć obsługę reagowania na sytuacje z dziećmi, a także omówimy wymagania techniczne” – tłumaczy Sawzdargo.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej akcji Restauracja Przyjazna Dzieciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.