Kiedy państwo może Ci odebrać wsparcie z tarczy?

0
769

Rzecznik MŚP zadał pytanie rządowi, kiedy i w jakiej sytuacji przedsiębiorca może być zmuszony do zwrotu otrzymanej tarczy finansowej. Przedstawiamy informacje kiedy może to grozić beneficjentom pomocy.

Generalnie rząd komunikuje jedno hasło, że w przypadku gdy przedsiębiorca złamie obowiązujące obostrzenia, stracą wsparcie i będą zobowiązaniu do zwrotu otrzymanych już pieniędzy.

Już w ubiegłym roku, pod koniec listopada rzecznik MŚP zadał pytanie ministerstwu rozwoju, by te określiło jakie konkretnie działania musiałby wykonać przedsiębiorca by stracić rządowe wsparcie. Ministerstwo odpowiedziało, że stanie się tak, gdy dana osoba złamie obostrzenia, które rząd wprowadził w związku z epidemią koronawirusa.

Jednocześnie ministerstwo rozwoju dodaje, że takie stwierdzenie złamania obowiązujących obostrzeń powinno się odbyć dopiero po tym jak odpowiednie służby wykonają wszystkie potrzebne czynności, a także przygotują wystarczający materiał dowodowy.

Ministerstwo Rozwoju w odpowiedzi do rzecznika MŚP
„W opinii resortu rozwoju, pracy i technologii, argumenty natury systemowej przemawiają za przyjęciem, że stwierdzenie naruszenia” w rozumieniu art. 23 ust. 1 i 2 ustawy antykryzysowej następuje po rozstrzygnięciu definitywnym (prawomocnym i ostatecznym).”

Jednocześnie resort dodaje, że w sytuacji, w której są jakiekolwiek wątpliwości przepisy należy stosować na korzyść przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.