Puro Hotels na liście potencjalnych partnerów w nowej inwestycji

0
1002
Do tej pory nawiązywanie współpracy pomiędzy podmiotami z sektora publicznego i prywatnego w sferze usług publicznych nie było w naszym kraju praktykowane. Opera Wrocławska zamierza więc stać się pionierem w tym względzie. Właśnie trwają poszukiwania prywatnego inwestora, który wesprze finansowo m.in. projekt bazy noclegowej.

Nowy budynek, w którym mają znaleźć się sala do prób, warsztaty, magazyny i inne pomieszczenia techniczne dla Opery, powstanie na tyłach gmachu teatru. Obiekty zostaną zespolone za pomocą podziemnego łącznika. Wykonanie i sfinansowanie inwestycji umożliwi wybranej spółce wzniesienie hotelu na pozostałej części działki.

Na chwilę obecną do udziału w postępowaniu zgłosiły się konsorcjum NDI DK sp. z o.o., NDI S.A. i Engie Services sp. z o.o., Budimex F sp. z o.o., a także konsorcjum Genfer Hotel Invest V sp. z o.o. i Puro Hotels sp. z o.o.

„W pierwszym etapie zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu wyraziło aż dziewięć firm. Część z nich połączyła siły w konsorcjach z konkurentami i ostatecznie na placu boju pozostały trzy. Cieszymy się, bo rzadko w tego typu postępowaniach jest ich aż tyle, a to daje nam możliwość wynegocjowania najlepszego dla opery porozumienia” – powiedział Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Do następnego etapu, a więc indywidualnych negocjacji z poszczególnymi inwestorami, zakwalifikowały się wszystkie podmioty. Zakończenie rozmów przewidziano na przełom I i II kwartału 2019 roku, zaś całej inwestycji na koniec 2022. Wartość inwestycji dla części publicznej szacowana jest na poziomie 30 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.