Sezon letni nadzwyczaj udany dla spółki Enter Air

0
470
Czarterowa linia Enter Air po dziewięciu miesiącach 2018 roku odnotowała wyższe przychody ze sprzedaży i zysk netto niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynikiem tego jest m.in. zwiększenie liczby rejsów, które stołeczna spółka realizuje dla największych biur podróży w kraju.

Przychody warszawskiego przedsiębiorstwa po trzech kwartałach 2018 roku poprawiły się o 37% w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku (774,3 mln zł) i osiągnęły poziom 1,06 mld zł. Zysk netto spółki wyniósł natomiast 78,6 mln zł, co również oznacza istotny wzrost (o 16,7% więcej w stosunku do ubiegłego roku, gdy zaksięgowano 67,3 mln zł). Największy progres widać jednak w rubryce „zysk operacyjny”, gdzie nastąpiła poprawa aż o 54,9% r/r (do kwoty 122,8 mln zł).

„Pierwsze trzy kwartały roku, a szczególnie sezon Lato 2018, były dla nas bardzo udane. Sukces był zasługą optymalnego przygotowania programu handlowo-operacyjnego oraz sprawnej realizacji, dzięki czemu wykonaliśmy więcej lotów niż przed rokiem. Wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zwiększyliśmy zarówno przychody jak i zysk na poziomie operacyjnym oraz netto pomimo wyższych kosztów paliwa, wyższych kosztów załóg oraz negatywnych różnic kursowych. Pracujemy już nad kolejnym rokiem. Popyt na nasze usługi zgłaszany przez biura podróży w całej Europie jest bardzo duży. Niedobór podaży usług przewozowych jest między innymi spowodowany wypadnięciem z rynku kilku naszych konkurentów. Ale nie zmieniamy naszego podejścia i kontraktujemy loty tylko z najbardziej stabilnymi partnerami. Warunki rynkowe są dla nas sprzyjające i pozwalają nam na przyśpieszenie tempa wzrostu w przyszłym roku. Nowe możliwości dadzą nam też samoloty Boeing 737 MAX 8, które sprowadzamy w najbliższych tygodniach” – podsumował Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

W gronie największych krajowych biur podróży, z którymi Enter Air podpisał umowy długoterminowe, znajdują się TUI Poland, Itaka Holdings i Rainbow Tours. We wrześniu stołeczny przewoźnik zawarł z kolei umowę czarterową o wartości ponad 100,6 mln zł z biurem podróży Coral Travel Poland.

Reklama

Łączna wartość umów podpisanych przez Enter Air na rynku polskim i zagranicznym oscyluje w granicach 1 mld zł. Zarząd spodziewa się, że rozmowy prowadzone z touroperatorami doprowadzą w niedługim czasie do zawarcia kolejnych porozumień.

Na chwilę obecną Enter Air dysponuje 19 samolotami typu Boeing 737-800. Niedługo flotę przewoźnika poszerzy pierwszy Boeing 737 MAX 8, który zacznie regularne loty w grudniu tego roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.