Sezon letni nadzwyczaj udany dla spółki Enter Air

0
1243
Czarterowa linia Enter Air po dziewięciu miesiącach 2018 roku odnotowała wyższe przychody ze sprzedaży i zysk netto niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynikiem tego jest m.in. zwiększenie liczby rejsów, które stołeczna spółka realizuje dla największych biur podróży w kraju.

Przychody warszawskiego przedsiębiorstwa po trzech kwartałach 2018 roku poprawiły się o 37% w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku (774,3 mln zł) i osiągnęły poziom 1,06 mld zł. Zysk netto spółki wyniósł natomiast 78,6 mln zł, co również oznacza istotny wzrost (o 16,7% więcej w stosunku do ubiegłego roku, gdy zaksięgowano 67,3 mln zł). Największy progres widać jednak w rubryce „zysk operacyjny”, gdzie nastąpiła poprawa aż o 54,9% r/r (do kwoty 122,8 mln zł).

„Pierwsze trzy kwartały roku, a szczególnie sezon Lato 2018, były dla nas bardzo udane. Sukces był zasługą optymalnego przygotowania programu handlowo-operacyjnego oraz sprawnej realizacji, dzięki czemu wykonaliśmy więcej lotów niż przed rokiem. Wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zwiększyliśmy zarówno przychody jak i zysk na poziomie operacyjnym oraz netto pomimo wyższych kosztów paliwa, wyższych kosztów załóg oraz negatywnych różnic kursowych. Pracujemy już nad kolejnym rokiem. Popyt na nasze usługi zgłaszany przez biura podróży w całej Europie jest bardzo duży. Niedobór podaży usług przewozowych jest między innymi spowodowany wypadnięciem z rynku kilku naszych konkurentów. Ale nie zmieniamy naszego podejścia i kontraktujemy loty tylko z najbardziej stabilnymi partnerami. Warunki rynkowe są dla nas sprzyjające i pozwalają nam na przyśpieszenie tempa wzrostu w przyszłym roku. Nowe możliwości dadzą nam też samoloty Boeing 737 MAX 8, które sprowadzamy w najbliższych tygodniach” – podsumował Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

W gronie największych krajowych biur podróży, z którymi Enter Air podpisał umowy długoterminowe, znajdują się TUI Poland, Itaka Holdings i Rainbow Tours. We wrześniu stołeczny przewoźnik zawarł z kolei umowę czarterową o wartości ponad 100,6 mln zł z biurem podróży Coral Travel Poland.

Łączna wartość umów podpisanych przez Enter Air na rynku polskim i zagranicznym oscyluje w granicach 1 mld zł. Zarząd spodziewa się, że rozmowy prowadzone z touroperatorami doprowadzą w niedługim czasie do zawarcia kolejnych porozumień.

Na chwilę obecną Enter Air dysponuje 19 samolotami typu Boeing 737-800. Niedługo flotę przewoźnika poszerzy pierwszy Boeing 737 MAX 8, który zacznie regularne loty w grudniu tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.