Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej odwołany

0
1320
Fot.: Rafał Szlachta fanpage

Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej został wczoraj odwołany ze stanowiska. Decyzję wręczył minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

O tym, że w POT działo się źle mówiło wiele osób, które skarżyły się wręcz na poczynania Szlachty. Wśród pracowników zasłynął tym, że za jego kadencji zespół opuściło bardzo wiele doświadczonych osób. W stosunku do wielu zastosowano degradację stanowiska, co mocno popsuło atmosferę w całej organizacji.

Rafał Szlachta na stanowisku prezesa POT zastąpił Roberta Andrzejczyka. Wcześniej był dyrektorem dep. turystyki, jednak zarzucano mu, że nie jest zbyt dobrze przygotowany merytorycznie do pełnienia tej funkcji. Rafał Szlachta jest byłym sportowcem i niektórzy wytykali, że więcej uwagi poświęca właśnie tej dziedzinie, a nie turystyce.

Sam zainteresowany poinformował, że to decyzja polityczna. Andrzej Gut-Mostowy zapowiedział jedynie, że natychmiast zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko. Do czasu wyboru nowego prezesa, jego funkcje będzie piastował jeden z obecnych zastępców: Marcin Różycki lub Anna Salamończyk-Mochel. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest kilku kandydatów na stanowisko prezesa, ale ciężko wskazać zdecydowanego lidera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.