Zatrzymania w sprawie łapówek przy budowie dużego hotelu w Dźwirzynie?

0
2530

Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało zatrzymania wójta Gminy Kołobrzeg oraz dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę. W tle budowa hotelu.

Komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego:
„Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali w chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 300 tys. zł wójta Gminy Kołobrzeg oraz dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę. Czynności zostały przeprowadzone w okolicach Wrocławia. Zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Ustalenia śledczych wskazują, że łapówka została przyjęta w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec dwóch podejrzanych – wójta oraz dyrektora firmy farmaceutycznej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Osoby posiadające wiedzę na temat potencjalnych nieprawidłowości w Gminie Kołobrzeg proszone są o kontakt z Delegaturą CBA w Szczecinie.”

Serwis miastokolobrzeg.pl informuje, że „ze wstępnych i nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa dotyczy jednej ze spółek, która realizuje inwestycję w miejscowości Dźwirzyno”. Podobne informacje udało nam się uzyskać z naszych nieoficjalnych źródeł, które twierdzą, że wspomniana inwestycja może dotyczyć hotelu budowanego przez grupę farmaceutyczną Hasco-Lek. Na dziś nie mamy jednak oficjalnego stanowiska firmy i prokuratury w tej sprawie.

Reklama

Przypomnijmy, że grupa farmaceutyczna Hasco-Lek planowała w Dźwirzynie budowę hotelu, który miał zostać otwarty w 2024 roku. Firma otrzymała 26,2 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na uruchomienie ciepłowni geotermalnej. Projekt budynku został opracowany przez EPR Architects. Cała inwestycja ma składać się z dwóch budynków. Grupa jest także właścicielem 4-gwiazdkowego Haston City Hotel we Wrocławiu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.