Zatrzymania w sprawie łapówek przy budowie dużego hotelu w Dźwirzynie?

0
3693

Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało zatrzymania wójta Gminy Kołobrzeg oraz dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę. W tle budowa hotelu.

Komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego:
„Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali w chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 300 tys. zł wójta Gminy Kołobrzeg oraz dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę. Czynności zostały przeprowadzone w okolicach Wrocławia. Zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Ustalenia śledczych wskazują, że łapówka została przyjęta w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec dwóch podejrzanych – wójta oraz dyrektora firmy farmaceutycznej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Osoby posiadające wiedzę na temat potencjalnych nieprawidłowości w Gminie Kołobrzeg proszone są o kontakt z Delegaturą CBA w Szczecinie.”

Serwis miastokolobrzeg.pl informuje, że „ze wstępnych i nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa dotyczy jednej ze spółek, która realizuje inwestycję w miejscowości Dźwirzyno”. Podobne informacje udało nam się uzyskać z naszych nieoficjalnych źródeł, które twierdzą, że wspomniana inwestycja może dotyczyć hotelu budowanego przez grupę farmaceutyczną Hasco-Lek. Na dziś nie mamy jednak oficjalnego stanowiska firmy i prokuratury w tej sprawie.

Przypomnijmy, że grupa farmaceutyczna Hasco-Lek planowała w Dźwirzynie budowę hotelu, który miał zostać otwarty w 2024 roku. Firma otrzymała 26,2 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na uruchomienie ciepłowni geotermalnej. Projekt budynku został opracowany przez EPR Architects. Cała inwestycja ma składać się z dwóch budynków. Grupa jest także właścicielem 4-gwiazdkowego Haston City Hotel we Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.