Lufthansa rozważa zakończenie działalności Germanwings

0
945

Przyszłość niemieckiej marki lotniczej Germanwings pod znakiem zapytania. W obliczu COVID – 19, władze Grupy Lufthansa rozważają likwidację tych linii lotniczych, poinformowała agencja Reuters.

Według informatorów Agencji Reutera, dyskusja o przypieczętowaniu zakończenia działalności przez niemiecką markę niskokosztową ma się pojawić w porządku obrad wtorkowego (07.4.) posiedzenia zarządu Grupy Lufthansa. W tej chwili nie jest jednak jasne, czy taki wniosek uzyska akceptację – czytamy na portalu rynek-lotniczy.pl/

Możliwość zakończenia działalności przez linie lotnicze Germanwings jest szeroko dyskutowana przez związki zawodowe działające w Grupie. W ubiegłym tygodniu Lufthansa odrzuciła związkową propozycję wprowadzenia skróconych godzin pracy, tzw. “Kurzarbeit”, która, zdaniem pomysłodawców, pozwoliłaby na zachowanie miejsc pracy w najbliższej perspektywie czasowej.

W poniedziałek, 6 kwietnia, związki zawodowe zwróciły się do kierownictwa spółki o wsparcie linii lotniczych Germanwings. Pod apelem podpisali się reprezentanci związków zawodowych VC, UFO, Verdi, IGL/TGL oraz ACA.

Linie lotnicze Germanwings do października 2015 r. funkcjonowały jako niezależna marka niskokosztowa należąca do Grupy Lufthansa. Od 2016 r. spółka jest operatorem wet-lease (samolotów wraz z załogą) świadczącym swoje usługi na rzecz linii lotniczych Eurowings, które stały się główną niskokosztową marką Grupy. Flota Germanwings składa się z 33 samolotów z rodziny airbus A320: 23 airbusów A319 oraz 10 airbusów A320.

Główną bazą Germanwings jest port lotniczy w Kolonii. Przed wybuchem epidemii koronawirusa zapalenia płuc z Wuhan COVID19 przewoźnik wykonywał również operacje ze swoich baz w Stuttgarcie, Hamburgu, Berlinie i Monachium, jak również z Dortmundu i z Hannoveru.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.