Poznań doceniony w konkursie European Best Destinations!

0
190
Walory polskich miast są coraz częściej zauważane na europejskim rynku. Poznań zajął właśnie piąte miejsce w międzynarodowym plebiscycie European Best Destinations, jako jeden z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych.

European Best Destinations to międzynarodowy plebiscyt promujący europejską turystykę. Stolica Wielkopolski, jako jedyny polski kandydat, zajęła piąte miejsce w konkursie, wyprzedzając tak atrakcyjne miasta, jak Florencja czy Ateny. Na Poznań zagłosowało ponad czterdzieści tysięcy osób. To najwyższy wynik, jaki uzyskało polskie miasto w dziesięcioletniej historii konkursu!

„Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Powodem do dumy był już sam udział w tegorocznej edycji konkursu. Dobry wynik nie tylko cieszy, to sygnał, że jako Miasto idziemy w dobrym kierunku” – tłumaczy Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznań.

Reklama

Organizatorzy uzasadniając nominację Poznania wskazywali na bogatą i atrakcyjną historię, różnorodność, świeżość i jakość oferty oraz spore zainteresowanie miastem w mediach społecznościowych.

Poznań rywalizował w konkursie European Best Destinations z takimi miastami, jak Wiedeń, Rzym, czy Berlin. Zwycięzcą plebiscytu i najlepszym kierunkiem turystycznym Europy został węgierski Budapeszt.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!