Poznań doceniony w konkursie European Best Destinations!

0
742
Walory polskich miast są coraz częściej zauważane na europejskim rynku. Poznań zajął właśnie piąte miejsce w międzynarodowym plebiscycie European Best Destinations, jako jeden z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych.

European Best Destinations to międzynarodowy plebiscyt promujący europejską turystykę. Stolica Wielkopolski, jako jedyny polski kandydat, zajęła piąte miejsce w konkursie, wyprzedzając tak atrakcyjne miasta, jak Florencja czy Ateny. Na Poznań zagłosowało ponad czterdzieści tysięcy osób. To najwyższy wynik, jaki uzyskało polskie miasto w dziesięcioletniej historii konkursu!

„Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Powodem do dumy był już sam udział w tegorocznej edycji konkursu. Dobry wynik nie tylko cieszy, to sygnał, że jako Miasto idziemy w dobrym kierunku” – tłumaczy Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznań.

Organizatorzy uzasadniając nominację Poznania wskazywali na bogatą i atrakcyjną historię, różnorodność, świeżość i jakość oferty oraz spore zainteresowanie miastem w mediach społecznościowych.

Poznań rywalizował w konkursie European Best Destinations z takimi miastami, jak Wiedeń, Rzym, czy Berlin. Zwycięzcą plebiscytu i najlepszym kierunkiem turystycznym Europy został węgierski Budapeszt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.