Czystość w restauracji podstawą jej sukcesu

0
186

Absolutna czystość w gastronomii, utrzymywanie wysokich standardów higienicznych w miejscach, gdzie przechowywana i przygotowywana jest żywność, to podstawa sukcesu każdej restauracji. Wbrew pozorom to właśnie kwestia czystości jest w pierwszej kolejności oceniana przez gościa. To wówczas podejmuje decyzję czy obdarzy kucharzy i personel zaufaniem czy też wybierze inny lokal.

Utrzymanie czystości w lokalu gastronomicznym jest niezbędne. Codziennie na blatach i w urządzeniach gastronomicznych przygotowywane są różne potrawy. Podstawowym zaleceniem jest korzystanie z kilku rodzajów desek do krojenia, tak, aby każda przeznaczona była do innego rodzaju żywności, ponieważ bardzo często przyczyną zatruć jest przenoszenie zarazków z surowych produktów. Należy pamiętać, że takie produktu należy oddzielić od gotowanych i pieczonych. Naczynia i sztućce również wymagają szczególnej uwagi. Dlatego te często używane należy regularnie odkażać.

Bardzo ważnym jest dbanie o powierzchnie, na których przygotowywana jest żywność. Tu istotą jest, aby produkty używane do ich czyszczenia nie miały negatywnego wpływu na jakość potraw i zdrowie człowieka. Powinny posiadać Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym. Takie pozwolenie przyznane zostało produktowi Clinex Barren.

Reklama

Clinex Barren to koncentrat do mycia i dezynfekcji powierzchni zmywalnych mających kontakt z żywnością. Powstał na bazie trzeciorzędowej alkiloaminy o działaniu bakterio- i grzybobójczym. Można go stosować w lokalach gastronomicznych, w zakładach kosmetycznych, w instytucjach użyteczności publicznej, w przemyśle mleczarskim, mięsnym oraz spożywczym.

Przed jego użyciem należy powierzchnię myjącą zamieść lub odkurzyć. Rozcieńczamy preparat w proporcjach 50-100 ml na 10 l wody i nanosimy go na powierzchnię metodą pianową, ręcznego oprysku lub z wykorzystaniem mopa. Aby osiągnąć jego maksymalną skuteczność, dezynfekujemy w temp pokojowej i pozostawiamy preparat na ok. 5 minut.
Do codziennego stosowania zaleca się również Clinex NPS Table. Dezynfekuje dzięki zawartości alkoholu, a wykorzystana w nim nanotechnologia zapewnia długotrwałą czystość.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.