Czystość w restauracji podstawą jej sukcesu

0
706

Absolutna czystość w gastronomii, utrzymywanie wysokich standardów higienicznych w miejscach, gdzie przechowywana i przygotowywana jest żywność, to podstawa sukcesu każdej restauracji. Wbrew pozorom to właśnie kwestia czystości jest w pierwszej kolejności oceniana przez gościa. To wówczas podejmuje decyzję czy obdarzy kucharzy i personel zaufaniem czy też wybierze inny lokal.

Utrzymanie czystości w lokalu gastronomicznym jest niezbędne. Codziennie na blatach i w urządzeniach gastronomicznych przygotowywane są różne potrawy. Podstawowym zaleceniem jest korzystanie z kilku rodzajów desek do krojenia, tak, aby każda przeznaczona była do innego rodzaju żywności, ponieważ bardzo często przyczyną zatruć jest przenoszenie zarazków z surowych produktów. Należy pamiętać, że takie produktu należy oddzielić od gotowanych i pieczonych. Naczynia i sztućce również wymagają szczególnej uwagi. Dlatego te często używane należy regularnie odkażać.

Bardzo ważnym jest dbanie o powierzchnie, na których przygotowywana jest żywność. Tu istotą jest, aby produkty używane do ich czyszczenia nie miały negatywnego wpływu na jakość potraw i zdrowie człowieka. Powinny posiadać Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym. Takie pozwolenie przyznane zostało produktowi Clinex Barren.

Clinex Barren to koncentrat do mycia i dezynfekcji powierzchni zmywalnych mających kontakt z żywnością. Powstał na bazie trzeciorzędowej alkiloaminy o działaniu bakterio- i grzybobójczym. Można go stosować w lokalach gastronomicznych, w zakładach kosmetycznych, w instytucjach użyteczności publicznej, w przemyśle mleczarskim, mięsnym oraz spożywczym.

Przed jego użyciem należy powierzchnię myjącą zamieść lub odkurzyć. Rozcieńczamy preparat w proporcjach 50-100 ml na 10 l wody i nanosimy go na powierzchnię metodą pianową, ręcznego oprysku lub z wykorzystaniem mopa. Aby osiągnąć jego maksymalną skuteczność, dezynfekujemy w temp pokojowej i pozostawiamy preparat na ok. 5 minut.
Do codziennego stosowania zaleca się również Clinex NPS Table. Dezynfekuje dzięki zawartości alkoholu, a wykorzystana w nim nanotechnologia zapewnia długotrwałą czystość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.