Popularne destynacje urlopowe otwierają granice dla turystów

0
843

Kraje, w których turystyka jest jedną z wiodących gałęzi gospodarki, zamierzają już w te wakacje ponownie rozpocząć przyjmowanie zagranicznych turystów. Rozmowy w sprawie „odmrożenia” sektora travel w południowo-wschodniej części Europy nadal trwają.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera Grecji potwierdził wcześniejsze informacje dotyczące przyspieszonego otwarcia granic dla zagranicznych turystów. Jeśli wszystkie punkty powstającego planu uda się zrealizować zgodnie z zakładanym terminarzem, to już od 1 lipca będzie można ponownie korzystać z bogatej oferty greckich kurortów. „Jesteśmy krajem, który będzie otwarty dla wszystkich, nie tylko dlatego, że jesteśmy najlepszym miejscem turystycznym, ale także dlatego, że konkurencyjne destynacje są w trudnej sytuacji” – tłumaczy Giorgos Gerapetritis.

Produkt krajowy brutto Grecji w ponad 20% wytwarzają przedsiębiorstwa świadczące usługi w szeroko pojętym segmencie travel. To właśnie dlatego tamtejszy rząd zamierza jak najszybciej zrewitalizować ten newralgiczny sektor gospodarki. Szczegółowe informacje odnośnie działań podejmowanych w ramach kolejnych etapów „odmrażania” greckiej turystyki zostaną zaprezentowane 15 maja.

W ślad za Grecją zamierzają podążyć także władze innych krajów południowo-wschodniej Europy. W miniony czwartek premier Giorgi Gacharia ogłosił, że Gruzja również planuje ponownie gościć przybyszów z zagranicy od 1 lipca. „Zrobimy to przy pomocy utworzenia bezpiecznych korytarzy na granicach lądowych z naszymi sąsiadami oraz dzięki dwustronnym negocjacjom z interesującymi nas krajami z punktu widzenia turystyki. Te rozmowy już się rozpoczęły” – zdradził Gacharia w rozmowie z dziennikarzami portalu Echo Kawkaza. Turystykę wewnętrzną gruziński rząd odblokuje natomiast już w połowie czerwca, choć niewykluczone, że do tego czasu na terenie całego kraju wciąż będzie obowiązywać tzw. godzina policyjna.

Nowatorski pomysł zaprezentował natomiast prezydent Turcji – Recep Tayyip Erdoğan. Aby szybciej przyciągnąć turystów z innych państw do nadmorskich kurortów na Riwierze Tureckiej czy nad Morzem Egejskim, ekscentryczny przywódca zamierza przyznawać regionom wolnym od koronawirusa specjalne certyfikaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.