Czy będzie kolejny lockdown?

0
4328

W przestrzeni medialnej pojawia się coraz więcej informacji na temat możliwego nawrotu pandemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski do tych przekazów dołożył swój komentarz.

Już kilka tygodni temu informowano o możliwości wystąpienia kolejnej fali epidemii w Polsce w połowie sierpnia. Branże, szczególnie te, których działalność była ograniczona w poprzednich falach, obawiają się czy tym razem rząd ponownie będzie chciał wprowadzić mocny lockdown i ograniczyć ich działalność.

Obawy są o tyle słuszne, że wielu przedsiębiorców z branży hotelarskiej czy gastronomicznej, kolejnej fali może po prostu nie przetrwać. Nowe warianty wirusa są na tyle groźne, że na razie nikt do końca nie wie, czy szczepionki sobie z nimi poradzą. Z drugiej strony wszyscy liczą na to, że większa ilość szczepionek ograniczy wprowadzanie surowych obostrzeń i zamykanie poszczególnych gałęzi gospodarki.

Reklama

Adam Niedzielski, minister zdrowia napisał na swoich mediach społecznościowych, że właśnie od tempa szczepień i naszej ostrożności będzie zależało to, co będzie się dalej działo jeśli chodzi o ilość nowych zakażeń, ale również jeśli chodzi o gospodarkę.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali, kiedy linia trendu dotycząca nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to co będzie się działo dalej. Dlatego szczepimy się!”

Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali, kiedy linia trendu dotycząca nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to, co będzie się działo dalej.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.