Czy będzie kolejny lockdown?

0
5015

W przestrzeni medialnej pojawia się coraz więcej informacji na temat możliwego nawrotu pandemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski do tych przekazów dołożył swój komentarz.

Już kilka tygodni temu informowano o możliwości wystąpienia kolejnej fali epidemii w Polsce w połowie sierpnia. Branże, szczególnie te, których działalność była ograniczona w poprzednich falach, obawiają się czy tym razem rząd ponownie będzie chciał wprowadzić mocny lockdown i ograniczyć ich działalność.

Obawy są o tyle słuszne, że wielu przedsiębiorców z branży hotelarskiej czy gastronomicznej, kolejnej fali może po prostu nie przetrwać. Nowe warianty wirusa są na tyle groźne, że na razie nikt do końca nie wie, czy szczepionki sobie z nimi poradzą. Z drugiej strony wszyscy liczą na to, że większa ilość szczepionek ograniczy wprowadzanie surowych obostrzeń i zamykanie poszczególnych gałęzi gospodarki.

Adam Niedzielski, minister zdrowia napisał na swoich mediach społecznościowych, że właśnie od tempa szczepień i naszej ostrożności będzie zależało to, co będzie się dalej działo jeśli chodzi o ilość nowych zakażeń, ale również jeśli chodzi o gospodarkę.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali, kiedy linia trendu dotycząca nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to co będzie się działo dalej. Dlatego szczepimy się!”

Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali, kiedy linia trendu dotycząca nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to, co będzie się działo dalej.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.