Poparcie dla sankcji wobec Rosji

0
361

Rosja, na rozkaz Wladimira Putina, rozpoczęła inwazję wojskową na Ukrainę – największy od 30 lat konflikt zbrojny w Europie, burzący poczucie cywilizowanego porządku. W obliczu tej niedopuszczalnej agresji przedstawiciele polskiego przemysłu spotkań i wydarzeń wyrażają swój sprzeciw dla brutalnych działań wojsk rosyjskich i jednogłośnie popierają sankcje wobec Rosji.

W związku z trwającą agresją Rosji na Ukrainę, apelujemy do członków Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń o zawieszenie do odwołania swojej aktywności gospodarczej na rynkach Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi oraz niepodejmowania dalszej współpracy z podmiotami zarejestrowanymi w powyższych krajach.

Wyrażamy też pełne poparcie dla narodu ukraińskiego, głęboko współczując rodzinom zabitych żołnierzy i ofiar cywilnych. W tej trudnej i dramatycznej chwili nasze środowisko branżowe, kierując się szacunkiem dla tak nadrzędnych wartości jak wolność, demokracja i humanitaryzm, podejmuje liczne inicjatywy pomocowe i wielowymiarowe wsparcie uchodźców zmuszonych do ucieczki ze swojej ojczyzny, szukających schronienia w Polsce.

Solidarność na globalnym poziomie jest teraz niezwykle kluczowa i mamy nadzieję, że wspólne stanowisko o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich firm z międzynarodowej społeczności sektora spotkań i wydarzeń będzie stanowić istotną formę nacisku i wsparcie działań zmierzających do jak najszybszego zakończenia haniebnej agresji na Ukrainę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj