Poparcie dla sankcji wobec Rosji

0
273

Rosja, na rozkaz Wladimira Putina, rozpoczęła inwazję wojskową na Ukrainę – największy od 30 lat konflikt zbrojny w Europie, burzący poczucie cywilizowanego porządku. W obliczu tej niedopuszczalnej agresji przedstawiciele polskiego przemysłu spotkań i wydarzeń wyrażają swój sprzeciw dla brutalnych działań wojsk rosyjskich i jednogłośnie popierają sankcje wobec Rosji.

W związku z trwającą agresją Rosji na Ukrainę, apelujemy do członków Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń o zawieszenie do odwołania swojej aktywności gospodarczej na rynkach Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi oraz niepodejmowania dalszej współpracy z podmiotami zarejestrowanymi w powyższych krajach.

Wyrażamy też pełne poparcie dla narodu ukraińskiego, głęboko współczując rodzinom zabitych żołnierzy i ofiar cywilnych. W tej trudnej i dramatycznej chwili nasze środowisko branżowe, kierując się szacunkiem dla tak nadrzędnych wartości jak wolność, demokracja i humanitaryzm, podejmuje liczne inicjatywy pomocowe i wielowymiarowe wsparcie uchodźców zmuszonych do ucieczki ze swojej ojczyzny, szukających schronienia w Polsce.

Reklama

Solidarność na globalnym poziomie jest teraz niezwykle kluczowa i mamy nadzieję, że wspólne stanowisko o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich firm z międzynarodowej społeczności sektora spotkań i wydarzeń będzie stanowić istotną formę nacisku i wsparcie działań zmierzających do jak najszybszego zakończenia haniebnej agresji na Ukrainę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.