Polski koncern paliwowy ruszył z ofertą gastronomiczną dla zmotoryzowanych

0
1139
PKN ORLEN wystartował z unikatowym na europejską skalę rozwiązaniem, które skierowane jest głównie do użytkowników drogi ekspresowej S8, w odległości ok. 50 km od Wrocławia. Stacja nie przypomina klasycznego punktu sprzedaży paliw, lecz bardziej restaurację popularnej amerykańskiej sieci.

Nowa koncepcja ORLENu idealnie odpowiada osobom, które preferują tankowanie i jedzenie bez wysiadania z samochodu. Stacja benzynowa Drive Through jest pierwszą tego typu w kraju, ale także jedną z nielicznych na Starym Kontynencie. Miejsce Obsługi Podróżnych w Michałowicach, przy drodze S8, staje się zatem coraz bardziej funkcjonalne. Dla zatrzymujących się tam kierowców przygotowano nawet dwie różne kolejki – jedną dla tych, którzy potrzebują zatankować auto, a drugą dla zgłodniałych.

Format ORLEN Drive coraz bardziej zbliża potentata krajowego rynku paliwowego do restauracji McDonald’s. W ten sposób polski koncern szuka sposobu na zwiększenie wpływów oraz dywersyfikację źródeł przychodów, wszak zyski stacji benzynowych nie ograniczają się już tylko do dystrybucji paliw, ale również jedzenia czy prasy.

„Poszerzamy naszą ofertę pozapaliwową i usługową, w tym gastronomiczną, na którą sukcesywnie rośnie zapotrzebowanie. Obserwujemy rynkowe trendy, analizujemy możliwości i zamierzamy je z sukcesem wdrażać na naszych stacjach. Oddanie do dyspozycji klientów pierwszej w Europie stacji typu drive through to przykład otwartego podejścia ORLENu do biznesu detalicznego. Jestem przekonana, że wdrażane przez nas rozwiązania spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Kierowcy wjeżdżając na stacje paliw oczekują szerokiej oferty. Dlatego poszerzanie usług na stacjach to dziś konieczność dla utrzymania pozycji konkurencyjnej na rynku sprzedaży detalicznej. Duże znaczenie, oprócz jakości paliw, mają: asortyment produktów dostępnych w sklepach na stacjach, a także usługi, w tym właśnie oferta gastronomiczna” – tłumaczy Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.