Zła passa prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego

0
1925
Fot.: Materiały Polski Holding Hotelowy (na zdj. Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH)

W ostatnich dniach media donoszą o potencjalnych nieprawidłowościach w Polskim Holdingu Hotelowym (PHH), zarządzanym przez Gheorgha Mariana Cristescu. Publikacje przygotowane przez „Gazetę Wyborczą” wydają się ujawniać poważne problemy w zarządzaniu PHH.

Milczenie mediów branżowych

Pomimo wagi tych doniesień, zauważamy niepokojące milczenie ze strony branżowych mediów, takich jak Hotelarz czy Świat Hoteli. Wydawcy, którzy często nazywają się „najważniejszymi” w sektorze hotelarskim, powinny z pewnością podjąć ten temat, a nie ignorować go.

Informacje przekazane przez „Gazetę Wyborczą” dotyczące praktyk w PHH są zaskakujące i powinny być priorytetem dla wydawców specjalizujących się w sektorze hotelarskim. Dlaczego zatem tak się nie dzieje? Czy na to wpływ mają zależności finansowe pomiędzy wydawcami a PHH? To pytanie pozostawiamy naszym czytelnikom.

W międzyczasie postanowiliśmy zebrać i podsumować ustalenia „Gazety Wyborczej” z ostatnich kilku dni, aby nasi czytelnicy mogli samodzielnie ocenić sytuację.

Zaangażowanie pracowników PHH w remont prywatnego mieszkania

Według informacji ujawnionych przez Gazetę Wyborczą, Polski Holding Hotelowy (PHH) zaangażowany był w remont warszawskiego mieszkania Joachima Brudzińskiego, jednego z kluczowych polityków Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Brudziński, były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz obecny europoseł, jest blisko związany z Georghe’em Cristescu, prezesem PHH.

Gazeta posiada korespondencję mailową pomiędzy Brudzińskim, Cristescu, Agnieszką Łebską – dyrektorką ds. technicznych i realizacji PHH, na temat szczegółów remontu, w tym o koncepcji „wykrojenia” sypialni z salonu oraz decyzji o pozostawieniu wejścia do jednej z łazienek. Z korespondencji wynika, że Cristescu był aktywnie zaangażowany w proces remontu, m.in. koordynując działania i przekazując informacje między zaangażowanymi stronami.

PHH publikuje oświadczenie

Spółka Polski Holding Hotelowy nie brała udziału w żadnych konsultacjach ani nie partycypowała finansowo w żadnych działaniach opisywanych przez Gazetę Wyborczą w artykule red. Czuchnowskiego „Państwowy remont mieszkania Brudzińskiego”.

Korespondencja przytoczona w artykule prasowym ma charakter prywatny i nie ma nic wspólnego z działaniami spółki PHH.W wyniku nieprawdziwych informacji i krzywdzących insynuacji GW, godzących w dobry wizerunek spółki, PHH podejmie odpowiednie działania prawne.

Kontrola poselska w PHH

Po publikacji Gazety Wyborczej posłowie Koalicji Obywatelskiej, Marcin Kierwiński i Paweł Poncyljusz, przeprowadzili kontrolę poselską w Polskim Holdingu Hotelowym (PHH),

Podczas konferencji prasowej po kontroli, posłowie podkreślili, że Agnieszka Łebska, dyrektor ds. technicznych i realizacji PHH, utrzymuje, iż kontaktowała się z Brudzińskim prywatnie, a nie służbowo. Poncyljusz i Kierwiński próbują teraz ustalić, kto zlecił prace remontowe. Kierwiński zaznaczył, że nie ma żadnych faktur ani rozliczeń między Brudzińskim a firmą remontową.

Kierwiński poinformował, że PHH nie rozpoczął formalnej procedury sprawdzania swojego zaangażowania w remont. Posłowie mają spotkać się ponownie w przyszłym tygodniu.

Podczas konferencji prasowej, Kierwiński wezwał Brudzińskiego do odpowiedzi na pytania publiczne i pokazania faktur związanych z remontem. Zwrócił uwagę na „milczenie” Brudzińskiego i wskazał na potrzebę wyjaśnienia sprawy przez prezesa PHH, Mariana Cristescu.

Posłowie poinformowali, że prezes PHH nie znalazł czasu na rozmowę z nimi, a pracownicy PHH odpowiadali na pytania z dużą powściągliwością. Kontrola poselska dotyczyła również kwestii rzekomych podsłuchów w hotelach zarządzanych przez PHH.

Kolejne oświadczenie PHH

Po kolejnych publikacjach i reportażach telewizyjnych dotyczących rzekomego zaangażowania Polskiego Holdingu Hotelowego z remont prywatnego mieszkania Joachima Brudzińskiego, PHH wystosował kolejne oświadczenie:

W związku z publikacjami Gazety Wyborczej oraz Telewizji TVN dotyczącymi rzekomego zaangażowania spółki Polski Holding Hotelowy (PHH) w remont mieszkania europosła Joachima Brudzińskiego podkreślamy, że:

– spółka PHH nie uczestniczyła w remoncie mieszkania europosła Brudzińskiego ani też nie finansowała go w jakikolwiek sposób – bezpośrednio lub pośrednio;

– żaden pracownik PHH nie był angażowany w prowadzenie prac remontowych w ramach świadczenia pracy na rzecz PHH;

– spółka PHH nie angażowała w remont mieszkania europosła Joachima Brudzińskiego żadnych ze swoich podwykonawców/kontrahentów, jak też nie rekomendowała żadnemu z nich prowadzenia tego remontu;

– z wewnętrznych ustaleń PHH wynika, że jedyną osobą związaną z PHH, a zarazem prywatnie i incydentalnie zaangażowaną w remont mieszkania p. Brudzińskiego była Pani Agnieszka Łebska. Jej zaangażowanie nie było – wbrew sugestiom wskazanych mediów – efektem polecenia służbowego ze strony prezesa zarządu PHH lub jakiegokolwiek innego pracownika PHH, a zostało podjęte z własnej inicjatywy i miało charakter konsultacji, wykonywanych poza czasem pracy, bez uszczerbku dla wykonywania pracowniczych obowiązków w spółce PHH.

Ponadto należy wskazać, że informacje, na których bazuje Gazeta Wyborcza, pochodzą od byłego pracownika PHH, wobec którego prowadzone jest obecnie postępowanie prokuratorskie w związku z nękaniem i grożeniem pracownikom spółki. Spółka zgłosiła również zawiadomienie do prokuratury w związku z prawdopodobieństwem fałszowania dokumentów przez tegoż byłego pracownika PHH.

Podsumowanie

Podsumowując, doniesienia „Gazety Wyborczej” sugerują potencjalne nieprawidłowości w Polskim Holdingu Hotelowym, zarządzanym przez Gheorgha Mariana Cristescu, związanego z remontem mieszkania jednego z prominentnych polityków PiS, Joachima Brudzińskiego. Mimo powagi tych oskarżeń, media branżowe pozostają niemalże ciche. W odpowiedzi na te zarzuty, PHH zaprzecza jakimkolwiek nieprawidłowościom, twierdząc, że wszelkie działania były prywatne i nie związane z funkcjonowaniem firmy. Posłowie Koalicji Obywatelskiej zainicjowali kontrolę poselską w PHH, aby zbadać te twierdzenia. Dalsze śledztwo jest niezbędne, aby w pełni zrozumieć te potencjalne nieprawidłowości i ich skutki dla sektora hotelarskiego w Polsce.

Zaproszenie do wywiadu

Dodatkowo, w ramach naszych działań w celu pełnego zrozumienia sytuacji, wystosowaliśmy do Polskiego Holdingu Hotelowego prośbę o spotkanie i wywiad z prezesem Gheorghem Marianem Cristescu. Naszym celem jest omówienie wszystkich doniesień „Gazety Wyborczej” i poznanie szerszego stanowiska holdingu na temat poruszonych kwestii.

Dodajmy, że choć oświadczenia PHH są ważne, niestety nie zaspokajają one w pełni naszej potrzeby zrozumienia sytuacji. W naszej opinii, suche oświadczenia niewiele wnoszą do sprawy, nie dając pełnego obrazu złożoności opisywanych zdarzeń. Uważamy, że bezpośrednia rozmowa z prezesem Cristescu i możliwość zadania mu szczegółowych pytań może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy i ewentualnego rozwiania wątpliwości.

Jesteśmy przekonani, że pełna transparentność i otwartość na dialog są kluczowe dla utrzymania zaufania publicznego, szczególnie w obliczu poważnych zarzutów. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź PHH i możliwość przeprowadzenia tego wywiadu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.