Polska metropolia stanie się stolicą europejskiej kultury kulinarnej!

0
241
Podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Krakowa Rafael Anson, Prezydent Europejskiej Akademii Gastronomicznej i Jacek Majchrowski, prezydent miasta, ogłosili Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej 2019.

28 czerwca w stolicy Małopolski podpisano list intencyjny zaświadczający o przyznaniu miastu Kraków prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019. Tytuł ten przyznawany jest krajom Unii Europejskiej i jest oznaką doskonałości oraz różnorodności kulinarnych danego miejsca.

Na sukces polskiej aglomeracji złożyło się wiele czynników, takich jak najlepsze przepisy, najwyższe jakościowo produkty od sprawdzonych lokalnych dostawców oraz gościnna atmosfera. W Krakowie mieści się aż 26 restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin, ponad dwa razy tyle jest uhonorowanych przez Gaullt et Millau, a 8 zarekomendował Slow Food Polska.

Reklama

W przyszłym roku Kraków w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej będzie organizatorem wielu wydarzeń. W największym mieście Małopolski odbędzie się Kongres Gastronomiczny dla specjalistów i pasjonatów dobrej kuchni z całego świata. Zorganizowane zostaną też spotkania szefów kuchni i gwiazd międzynarodowej gastronomii.

Kalendarz na przyszły rok zapełniony będzie wyjątkowymi wydarzeniami kulinarnymi. Planowane są nowe projekty mające związek z kuchnią dworu królewskiego, kuchnią mieszczańską i akademicką. Nie zabraknie też organizowanych już wcześniej imprez, które co roku przyciągają turystów: Krakowskich Zapust czy Festiwalu Pierogów, a także Jarmarku Świętojańskiego.

Europejska Akademia Gastronomiczna, która po raz pierwszy przyznała Krakowowi ten prestiżowy tytuł, działa w ramach prowadzącej swoją działalność od 1927 roku Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej i współpracuje z takimi organizacjami jak ONZ, UNESCO, FAO, WHO, UNWTO.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!