Polak na czele Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży UE!

0
1476
Kolejny wielki sukces polskiej branży turystycznej! Rada Dyrektorów Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej na wyjazdowym zgromadzeniu w Kuala Lumpur w Malezji powołała nowy Zarząd organizacji. Zaszczytne miano Prezesa przypadło naszemu rodakowi Pawłowi Niewiadomskiemu!

Od 2016 roku Niewiadomski piastował stanowisko wiceprezesa ECTAA. Funkcja prezesa miała natomiast charakter rotacyjny, w związku z czym rokrocznie obejmował ją reprezentant innego kraju (ostatnio Merike Hallik z Estonii – przyp. red.). ECTAA postanowiła jednak nieco zmodyfikować swój statut, dlatego kadencja Polaka potrwa aż dwa lata.

Nowy zarząd, obok Pawła Niewiadomskiego, tworzyć będą Ewa Blasco z Hiszpanii (wiceprezes), Marios Kammenos z Grecji (skarbnik) oraz Boars Zgomba z Chorwacji, Lars Thykier z Danii, Heli Mâki-Fränti z Finlandii i Frank Oostdam z Holandii (członkowie zarządu).

Paweł Niewiadomski jest właścicielem biura podróży Holiday Tours w Łodzi, które specjalizuje się w organizacji wyjazdów do egzotycznych zakątków świata. 49-letni przedsiębiorca od lat angażuje się w społeczną działalność na rzecz branży turystycznej – najpierw jako wiceprezes, a od 2012 jako prezes Polskiej Izby Turystyki.

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej została powołana do życia w 1961 roku w Bad Kreuznach (ówczesne RFN). Aktualnie reprezentuje interesy organizacji turystycznych z 27 krajów UE, a także niezrzeszonych we wspólnocie Czarnogóry, Szwajcarii i Norwegii. W tym elitarnym gronie znajdują się także podmioty reprezentujące Tunezję, Maroko, Malezję, czy Izrael. Jedyną rodzimą organizacją należącą do ECTAA jest Polska Izba Turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.