Szef Booking.com o zmianach na rynku turystycznym

0
1090

Prezes serwisu Booking.com Glenn Fogel w rozmowie z BBC powiedział jak jego zdaniem zmieni się rynek usług turystycznych w najbliższym czasie.

Ceny, szczególnie tych międzynarodowych podróży, wzrosną i to bardzo szybko. Powodem ma być na razie mniejszy popyt, który za chwile może „wystrzelić”, a przy mniejszej liczbie dostępnych samolotów ceny automatycznie poszybują w górę. Co to oznacza? Oczywiście wzrost cen wakacji zagranicznych dla Kowalskiego.

Glenn Fogel, prezes Booking.com
„Ceny już idą w górę, a wzrosną jeszcze bardziej. Jest tak dużo stłumionego popytu. Każdy chce podróżować, ale wszyscy chcą to robić bezpiecznie.”

Reklama

Analitycy sektora lotniczego podzielają tę opinię i twierdzą, że ceny biletów lotniczych pójdą w górę z każdym kolejnym krokiem luzowania obostrzeń sanitarnych. Tu zadziała technologia, która monitoruje popyt i automatycznie podniesie ceny dostępnych ofert.

Na razie jednak problemem jest brak jasnych i wspólnych zasad podróżowania. Dużo mówi się o paszportach dla osób zaszczepionych, nadal nie ma takiego dokumentu i jeszcze daleko do jednego wspólnego standardu, który ułatwi decyzję podróżującym. Dziś wiele osób ma obawy przed przepisami w poszczególnych krajach i nie decyduje się na wylot. Zmieni się to w chwili określenia jasnych zasad.

Glenn Fogel, prezes Booking.com
„Choć mówi się dużo na temat ujednolicenia prawa, wciąż brakuje konkretów. To nie może być tak bardzo zagmatwane. Słuchałem premiera Włoch, który mówił, że chcą wkrótce wpuścić turystów, jednak trzeba będzie udowodnić, że otrzymało się podwójną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. To byłoby wspaniałym rozwiązaniem, bo sam jestem zaszczepiony, tylko jak mam to udowodnić? Czy mam zabrać ze sobą w podróż małą białą kartkę, którą dostałem w USA? Czy to będzie wystarczające? Ja potrzebuję wyjaśnień, tak jak wszyscy przyszli turyści.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!