Nowa inwestycja w Zakopanem. Mieszkańcy niezadowoleni

0
344

Jedno z ostatnich spokojnych miejsc w Zakopanem, czyli ul. Bogdańskiego, wkrótce utraci ten atut. Deweloperzy zapowiedzieli tam budowę siedmiu pensjonatów. Jeden z apartamentowców już się pojawił. Mieszkańcy dzielnicy nie kryją oburzenia.

Ul. Bogdańskiego znana jest wśród mieszkańców Zakopanego jako spokojne, mało ruchliwe miejsce, których jak się okazuje, pozostało w mieście niewiele. Faktem tym nie przejmują się jednak inwestorzy, którzy wykupili grunty i zamierzają wybudować na nich siedem pensjonatów. Wszystkie nowe budynki mają zmieścić się na odcinku mierzącym 300 m.

Jak podaje wyborcza.pl, inwestycją zajmuje się dwóch deweloperów: krakowska spółka Core Projekt oraz warszawska Air Tours Poland Centrum Podróży. Ich plany dotyczą nie tylko budowy nowych obiektów, ale także przebudowy tych starszych na większe i nowocześniejsze.

Reklama

Według wstępnych planów, budynki, które zamierza wybudować Air Tours Poland będą oferowały 207 miejsc noclegowych, ale ich łączna powierzchnia ma być niezgodna z wytycznymi dotyczącymi znacznie maksymalnej kabatury. Ponadto niezgodny z przestrzennym planem zagospodarowania dzielnicy będzie też ich kształt. Dozwolona jest tam wyłącznie budowa domów jednorodzinnych i pensjonatów wolnostojących, a te które planują deweloperzy będą ze sobą połączone.

Wydaje się, że informacja o budowie cieszy na razie tylko i wyłącznie deweloperów. Mieszkańcy Zakopanego są oburzeni i niezadowoleni. Już teraz w tej okolicy są pewne problemy, które dotyczą np. wyminięcia się dwóch samochodów na drodze. Nowa inwestycja sprawi, że liczba mieszkańców będzie 10-krotnie wyższa. Skutkiem czego, zamiast spokoju, przy ul. Bogdańskiego zapanuje chaos. Mimo protestów Zakopiańczyków i ich zwrócenia się o pomoc do miasta, nic z tego nie wyszło. Ich wnioski zostały odrzucone i wydaje się, że w tej kwestii nie mają szans na wygraną.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja w tym mieście. Spory dotyczące inwestycji pojawiały się już wcześniej i zazwyczaj nie kończyły się po myśli mieszkańców.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!