Zmiany w zarządzie Sfinksa

0
1012
Sfinks.pl

Rada Nadzorcza Sfinks Polska dokonała zmian w zarządzie spółki. Na jego czele pozostał dotychczasowy prezes, Sylwester Cacek, który będzie współpracował w zarządzie z Jackiem Kusiem, Amirem El Malla oraz Mateuszem Cackiem. Z zarządu odeszła Dorota Cacek, sprawująca funkcję wiceprezesa od 2011 roku. Pozostanie ona w strukturach grupy jako członek zarządu spółek zależnych.

– Mamy za sobą niezwykle trudny okres w gastronomii związany z pandemią. Mimo iż nasze restauracje przez wiele miesięcy były zamknięte dla gości, pracy w centrali i wyzwań mieliśmy więcej niż zazwyczaj, gdyż stoczyliśmy prawdziwy bój o przetrwanie spółki i sieci. Dziękuję Dorocie, która dzieliła ze mną odpowiedzialność i obowiązki w zarządzie w tym kluczowym dla spółki okresie. Działania, które zrealizowaliśmy, sprawiły, że teraz możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość i planować rozwój między innymi dzięki szansom, jakie stworzyła pandemia. Chcemy jak najszybciej ruszyć do przodu, dlatego dziękuję Radzie Nadzorczej za wzmocnienie zarządu o osoby, które są związane ze spółką od wielu lat i będą mogły z nową motywacją podjąć czekające na nas wyzwania – komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

– Chciałabym podziękować wszystkim pracownikom i partnerom biznesowym za wieloletnią współpracę, a zwłaszcza za zrozumienie dla szczególnych potrzeb, ale i ograniczeń Sfinksa, które wynikały z pandemii. Jestem przekonana, że ten wspólny wysiłek zaprocentuje w przyszłości dla wszystkich stron. Po niezwykle wyczerpującym okresie chętnie ustępuję miejsca w zarządzie osobom, które już wielokrotnie potwierdziły swoje zaangażowanie i kompetencje w pracy operacyjnej. Życzę nowemu zarządowi wielu sukcesów w odradzającej się po pandemii działalności, skutecznego pomnożenia kapitału organizacyjnego grupy oraz wykorzystania szans, jakie niesie nowa rzeczywistość. – komentuje Dorota Cacek, dotychczasowa wiceprezes zarządu Sfinks Polska SA.

Sylwester Cacek – wieloletni prezes zarządu Sfinks Polska. Zanim zaangażował się zarządczo i kapitałowo w Sfinksie, przez wiele lat współtworzył i zarządzał w randze prezesa grupą kapitałową Dominet, w ramach której poprzez franczyzę rozwijany był ogólnopolski Dominet Bank. W 2007 r. Dominet SA, a wraz z nim Dominet Bank, zostały z sukcesem sprzedane międzynarodowej grupie Fortis. W swojej karierze Sylwester Cacek zasiadał także w radach nadzorczych spółek, oprócz Sfinks Polska także: Dominet Bank SA i Impel SA. Był udziałowcem klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź SA. Działa także jako inwestor kapitałowy – poza Sfinksem posiada znaczący pakiet akcji w kanadyjskiej firmie biotechnologicznej Helix BioPharma. Sylwester Cacek jest absolwentem Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania. Studiował także na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Warszawskiej oraz w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Jacek Kuś – wiceprezes zarządu Sfinks Polska – ze spółką związany od 2009 roku, początkowo jako kierownik finansowy, a następnie dyrektor działu finansowego. W latach 2015-2019 sprawował funkcję wiceprezesa zarządu Sfinks Polska SA. W kolejnych latach zajmował się rozwojem projektów biznesowych w ramach grupy związanymi z rozwojem sprzedaży w dodatkowych kanałach (m.in. delivery oraz dania gotowe). Posiada bogate doświadczenie w zarzadzaniu finansami. W latach 2008-2009 zatrudniony był w spółce Dominet na stanowisku kierownika finansowego. Wcześniej od 2007 do 2008 roku pełnił funkcję kierownika działu finansów w grupie Eiffage – Teodoro Gomes Alho SA oddział w Polsce. W latach 1998-2007 związany był z Thomson Multimedia Polska jako kontroler, a następnie kierownik finansowy. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ukończył również Podyplomowe Studium Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz posiada międzynarodowy certyfikat rachunkowości biznesowej CIMA.

Amir El Malla – wiceprezes zarządu – ze Sfinks Polska związany od 2009 roku. Początkowo pełnił obowiązku dyrektora regionalnego, a następnie od 2012 sprawował funkcje dyrektorskie związane z zarządzaniem i rozwojem sieci. Zanim dołączył do Sfinks Polska przez kilka lat działał jako przedsiębiorca, prowadząc własny lokal gastronomiczny oraz sklep internetowy. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Warszawie.

Mateusz Cacek – wiceprezes zarządu – ze spółką jest związany od 2013. W tym okresie przez wiele lat zajmował się rozwojem sieci, w tym franczyzy, piastując stanowiska kierownicze Od 2020 pełni w spółce funkcję dyrektora marketingu. W latach 2008-2012 był wiceprezesem klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź, zaś w latach 2007-2008 zasiadał w radzie nadzorczej spółki Sportlive24, działającej w branży wydawniczo-mediowej. Ukończył stosunki międzynarodowe w Collegium Civitas w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.