Pobyty nad Bałtykiem bardziej opłacalne jesienią

1
189
Hotelarze oraz właściciele nadmorskich ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych zauważyli znaczny wzrost rezerwacji w sezonie jesiennym w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Przygotowane przez VacationClub zestawienie ukazuje główną przyczynę tej tendencji.

Co przyciąga turystów nad morze poza sezonem wakacyjnym? Z pewnością atrakcyjne ceny. Jak wynika z szacunków platformy VacationClub, pobyt nad Bałtykiem jest wówczas tańszy o ok. 40% niż w lipcu i sierpniu. Wraz z końcem wakacji ceny wypoczynku na północy Polski istotnie maleją. Niecałe 500 zł to koszt zakwaterowania w trzygwiazdkowym hotelu dla dwóch osób korzystających z jednego pokoju (w cenę wchodzą również śniadania), natomiast nocleg w obiektach wysoko skategoryzowanych waha się do 840 złotych. Jeszcze mniej płaci się jesienią za jednoosobowy apartament (ok 140 zł za dobę hotelową).

Oferty wypoczynku nad Bałtykiem przyciągają turystów nawet w okresie kapryśnej pory roku również z uwagi na mniejsze zaludnienie, wszak większość wypoczywających obecna jest w weekendy.

1 KOMENTARZ

  1. Zdecydowanie tak! Bardziej opłaca się pojechać nad morze jesienią, bo jest i taniej, i mniej ludzi. Z mężem świętowaliśmy w tym roku nad polskim morzem naszą rocznicę. Ustka wydała nam się idealnym miejscem i tak też było. A uzdrowisko Grand Lubicz zaskoczyło nas bardzo pozytywnie pięknymi wnętrzami, świetną obsługą i pyszną kuchnią. Było fantastycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.