Po dniu pizzy: co Polacy najchętniej zamawiają?

0
440

Międzynarodowy Dzień Pizzy, który obchodzony był 9 lutego, co roku przypomina o globalnej popularności tego dania. W Polsce, na podstawie danych sieci Da Grasso, można zaobserwować preferencje dotyczące wyboru pizzy wśród konsumentów.

89% – tyle osób sięga po pizzę tak często, jak po zupę lub schabowego,
47% badanych traktuje pizzę jako symbol wspólnego spędzania czasu,
39% Polaków sięga po pizzę podczas seansów filmowych,
dla 33% Polaków pizza to idealny wybór na romantyczną randkę,
21% – sięga po nią podczas oglądania rozgrywek sportowych,
16% badanych wybiera pizzę jako szybką i smaczną przekąskę w miejscu pracy.

Najczęściej wybieraną pizzą przez Polaków jest Capriciosa, zawierająca sos pomidorowy, ser, szynkę, pieczarki i oregano. Pozostałe miejsca w rankingu najchętniej zamawianych pizz zajmują Pepperoni, Margherita, Havai, Kebab, Mafioso i Semplicita.

Badanie przeprowadzone dla Da Grasso wskazuje także, że pizza jest równie popularna co niektóre tradycyjne polskie dania, z 89% respondentów deklarujących, że sięgają po nią tak samo często. W porównaniu, inne fast foody, jak kebab czy hamburger, cieszą się mniejszą popularnością.

Pizza jest często wybierana na różnego rodzaju spotkania, w tym rodzinne i towarzyskie, jak również podczas oglądania filmów lub imprez sportowych. 47% respondentów traktuje pizzę jako danie na spotkania w gronie najbliższych, 39% podczas seansów filmowych, a 33% na randki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.