Czy będą obowiązkowe szczepienia dla pracowników gastronomii?

1
2801

Pomysł obowiązkowych szczepień dla pracowników medycznych, ale również gastronomii został przedstawiony premierowi przez Radę Medyczną – takie są nieoficjalne ustalenia RMF FM.

Rada Medyczna rekomenduje premierowi, aby objąć obowiązkowymi szczepieniami wszystkich pracowników służby zdrowia, ale także części urzędników. Dodatkowo wymienia także pracowników gastronomii, którzy powinni poddać się szczepieniu jako grupa, która ma częsty i bezpośredni kontakt z gośćmi.

Na razie nie wiadomo czy ta informacja się potwierdzi i jak na nią zareaguje premier Mateusz Morawiecki. Podobno część decyzji ma być podjęta jeszcze w tym tygodniu.

Jeśli chodzi o obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia, to podobo panuje zgoda na takie rozwiązanie. Dodatkowo obowiązek byłby narzucony na pracowników recepcji szpitali i placówek medycznych, diagnostów i techników.

Obowiązkowe szczepienia dla pracowników urzędów państwowych i samorządowych argumentowane są tym, że Ci pracownicy mają bardzo duży kontakt z interesantami, co niesie ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Idąc tym samym tokiem myślenia powstał pomysł by obowiązek rozszerzyć na niektóre branże i tu wskazano pracowników restauracji, kawiarni czy cukierni.

Pozostaje pytanie czy takie rozwiązanie jest zgodne z konstytucją oraz co w przypadku, gdy dany pracownik odmówi przyjęcia szczepionki. Co z innymi grupami zawodowymi, które mają kontakt z ludźmi, jak np. handel? Czy rząd w ogóle zdecyduje się na wprowadzenie takiego obowiązku?

1 KOMENTARZ

  1. Przecież wiadomo, że ekspedientki są odporne…nie słyszałem o tym by jakaś biedronka była w kwarantannie.

    A tak na poważnie to mam nadzieję, że gastronomia nie da się zastraszyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.