Paweł Lewtak nominowany do „European Hotel Manager of the Year 2020”

0
891

Dyrektor Generalny warszawskiego Hotelu Polonia Palace został wyróżniony przez European Hotels Managers Association (EHMA) nominacją do prestiżowej nagrody „European Hotel Manager of the Year 2020”.

Organizacja EHMA co roku przyznaje tę wyjątkową nagrodę wybranemu członkowi, który w ostatnich 12 miesiącach i w trakcie swojej długoletniej pracy osiągnął wyróżniające się wyniki w zarządzaniu hotelami. W ścisłym finale za 2019 rok znaleźli się 3 doświadczeni hotelarze z ogromnym dorobkiem zawodowym, a wśród nich Dyrektor Hotelu Polonia Palace w Warszawie, Paweł Lewtak. Został on nominowany w uznaniu za wybitne osiągnięcia w swojej blisko 20-letniej karierze hotelarskiej na stanowiskach managerskich w hotelach sieciowych i niezależnych. Z sukcesem otwierał nowe obiekty, zarządzał zespołami, odpowiadał za działania operacyjne, a także tworzył, wdrażał i realizował  efektywne strategie sprzedażowo-marketingowe. W uzasadnieniu nominacji podkreślono także pozycję Hotelu Polonia Palace na rynku lokalnym, przeprowadzone z sukcesami złożone projekty remontów i renowacji w obiektach grupy HWS „Syrena”, w tym nadzór nad procesami szkolenia pracowników oraz wdrażanie standardów jakości.  Paweł Lewtak jest także Członkiem Zarządu Hoteli Warszawskich „Syrena”. Firma jest właścicielem 3 obiektów w Warszawie: Hotelu Polonia Palace, Hotelu Metropol oraz Hotelu MDM. Nagroda główna „European Hotel Manager of the Year 2020” została przyznana w tym roku Dyrektorowi Generalnemu Hotelu Metropol w Moskwie, Panu Dominique Nicolas Godat.

To dla mnie zaszczyt być nominowanym z tak doświadczonymi hotelarzami i jednocześnie jako pierwszy członek EHMA z Polski reprezentować nasz rynek. Jest to też uznanie dla rosnącej roli menedżerów pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy awansują w strukturach sieci międzynarodowych lub zarządzają wyjątkowymi hotelami w swoich rodzimych krajach.  Jakość, wiedza i szkolenia zawsze były i są dla mnie priorytetem, dlatego cieszy mnie, że zostały dostrzeżone w uzasadnieniu nominacji. Nasze hotele są niezwykłe, przeszły ogromną metamorfozę i oferują nowoczesne pokoje w centrum Warszawy, profesjonalną obsługę oraz wspaniałą kuchnię. Nominacja i nagroda są przyznawane jednej osobie, jednakże na jej sukces pracuje cały zespół, któremu dziękuję za codzienną pracę i profesjonalizm – mówi Paweł Lewtak.

Paweł Lewtak

Przeszedł zwyczajową drogę hotelarską od „zmywaka” poprzez działy recepcji, rezerwacji, gastronomii, sprzedaży i marketingu do zarządzania hotelem. Doświadczenie zdobywał w polskich i międzynarodowych sieciach hotelowych.

Otworzył dwa hotele The Westin Warsaw i Qubus Hotel w Krakowie. Od 12 lat związany z Hotelami Warszawskimi SYRENA w Warszawie; dyrektor generalny Polonia Palace Hotel i członek zarządu spółki odpowiedzialny za zarządzanie operacyjne, sprzedaż i marketing grupy.

Menedżer, dla którego najważniejsza jest jakość i ciągłe próby ucieczki z utartych szlaków. W podróżach nieustannie poszukujący inspiracji i ciekawych pomysłów. Uważa, że odrobina szaleństwa w pracy w hotelu nie jest konieczna, ale czasem bardzo przydatna.

Od 2015 roku członek Europejskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Hoteli w Rzymie. W 2018 roku nagrodzony tytułem Hotelarza Roku w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego.

Absolwent Filologii Angielskiej UMCS w Lublinie, kanadyjskich studiów Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Université du Québec à Montréal. Ukończył kurs dla dyrektorów generalnych w School of Hotel Administration w Cornell University w USA oraz szkolenie menedżerskie Management Trainee w Hotelu Sheraton w Warszawie (obecnie Marriott International). Stypendysta Lock Haven University of Pennsylvania, USA.

Stowarzyszenie EHMA powstało w 1974 roku w Rzymie jako elitarna organizacja non-profit i zrzesza aktualnie ponad 400 przedstawicieli z 29 krajów, w tym 300 dyrektorów generalnych. Celem EHMA jest stworzenie dynamicznej platformy wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń z uznanych hoteli w Europie. Organizacja promuje europejskie hotelarstwo i najlepsze tradycje branżowe wypracowane przez lata. Poprzez stosowanie etycznych praktyk, wymianę doświadczeń oraz dzielenie się know-how dąży do zapewnienia usług i standardów na najwyższym poziomie oraz do rozwoju branży w zgodzie z aktualnymi trendami i oczekiwaniami klientów. Członkowie stowarzyszenia regularnie uczestniczą w spotkaniach, konferencjach i wydarzeniach, podczas których nacisk stawia się na część merytoryczną, networking, innowacje w branży oraz rozwój i szkolenia.

Hotele Polonia Palace, Metropol i MDM znajdują się w centrum Warszawy i oferują nowoczesne pokoje dla gości biznesowych i turystycznych. Każdy z obiektów jest inny i unikalny, a jego historyczny charakter uzupełniają współczesne udogodnienia. Dzięki zróżnicowanej ofercie konferencyjnej wszystkie hotele są ciekawą propozycją dla organizatorów wydarzeń (MICE): gal, spotkań biznesowych i konferencji. Spółka zarządzająca obiektami – Hotele Warszawskie „Syrena” – istnieje od 2004 roku i zatrudnia ponad 200 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.