Stacje benzynowe oferują coraz więcej deserów

0
770

Zarówno punkty typu convinience store, jak i gastronomiczne lokale przystacyjne, poszerzają systematycznie swoją ofertę serwowanych produktów, a tzw. Food Service i Food to Go, budują wręcz przewagi na rynku stacji paliw. Na popularności zyskuje także coraz bardziej zróżnicowana oferta słodyczy, które coraz lepiej sprzedają się na stacjach benzynowych i stanowią już kluczowy aspekt ich asortymentu.

W ostatnim czasie, widzimy dynamiczny rozwój oferty słodkich przekąsek. Konsumenci oczekują, że w konceptach kawowych i gastronomicznych na stacjach paliwowych zakres menu oraz jego jakość, będą stawać się coraz bardziej konkurencyjne wobec standardu znanego dotychczas np. z kawiarni. Zauważamy, że stacje coraz chętniej inwestują w rozwój oferty w tym segmencie i wprowadzają do oferty nowe ciasta, słodkie jogurty i inne desery, a ich formy podawania są coraz bardziej finezyjne i bardziej przypominają przekąski kawiarniano-restauracyjne.

W kierunku w jakim ewoluuje segment przekąsek słodkich oraz wszelkiego rodzaju deserów na stacjach paliw, widzimy spory potencjał dla rozwoju naszej firmy. W Fanex posiadamy bowiem dwie linie produktów, które z powodzeniem mogą być stosowane jako dodatki do słodkich i innowacyjnych pomysłów kulinarnych w punktach conviniece store oraz w gastronomii przystacyjnej.

Z jednej strony oferujemy słodkie sosy deserowe, które dzięki zwiększonemu udziałowi owoców w składzie, charakteryzują się wyrazistym i naturalnym smakiem oraz aromatem, a w strukturze niektórych z nich wyczuwalne są kawałki owoców. W skład naszej oferty wchodzą różne smaki, np. malinowy, wiśniowy, truskawkowy, jagodowy oraz czekoladowy i toffi. Słodkie polewy Fanex świetnie sprawdzają się jako dodatek do lodów, ciast, sałatek owocowych, gofrów oraz wszelkiego rodzaju deserów podawanych zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Z drugiej zaś strony posiadamy w swojej ofercie owocowe kulki żelowe Fan&Joy, które zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby rynku gastronomicznego. Są one innowacyjnym sposobem na wprowadzanie owocowych smaków w niezwykle ciekawej formie i na wielu płaszczyznach. Dzięki swojej wyjątkowej konsystencji, podczas ich spożywania eksplodują smakiem dając wyjątkowe doznania. Elastyczna otoczka kulek pozwala na ich nieograniczone wręcz zastosowanie jako świetny dodatek spożywczy – począwszy od popularnej Bubble Tea, poprzez produkty mleczarskie, napoje, soki, drinki i lemoniady, galaretki, wszelkie desery i wyroby cukiernicze, skończywszy na wyszukanych potrawach restauracyjnych. Fan&JOY dostępne są w czterech smakach: truskawka, limonka, jagoda oraz pomarańcza. Oprócz swoich walorów smakowych, produkty przyciągają uwagę także swoimi jaskrawymi i wyrazistymi kolorami, przez co stanowią także wyjątkowy i estetyczny element dekoracyjny. Zamiast owocowego nadzienia, w Fan&JOY możemy też zastosować np. inne składniki takie jak czekoladę, kawę, miód, warzywa, przyprawy, majonez, musztardę, a także dodatki funkcjonalne typu błonnik czy też kwasy omega-3. Możliwości kompozycyjne są ogromne.

Autor: Piotr Kubiczek, Dyrektor Handlowy w firmie Fanex.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.