Wisła wita kolejny 5-gwiazdkowy hotel: Aparthotel Halny

0
997
Fot.: https://www.facebook.com/Q2STUDIO

Wisła, znana miejscowość w Beskidach, zyska wkrótce drugi 5-gwiazdkowy hotel. Firma PARDUS Sp. z o.o., należąca do Grupy RWS, otrzymała 30 czerwca 2023 r. pozwolenie na budowę hotelu Halny. Obiekt ten ma zasilić grono luksusowych resortów w Wiśle, dołączając do hotelu Crystal Mountain.

Pozwolenie na budowę obejmuje „budowę budynku domu wczasowego wraz z urządzeniami budowlanymi, budową murów oporowych, basenu zewnętrznego, przebudową sieci NN i SN, sieci kanalizacji sanitarnej i przyłącza telekomunikacyjnego wraz z rozbiórką istniejącego budynku domu wczasowego”.

Hotel Halny ma powstać na działce, na której obecnie stoi opuszczony Dom Wczasowy „Halny”, wybudowany w 1996 r. i zamknięty z powodu długów właściciela. Teren ten, atrakcyjnie położony niedaleko Rynku i parku, ma teraz szansę na drugie życie.

Fot.: https://www.facebook.com/Q2STUDIO

Planowany Aparthotel Halny to 7-kondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej blisko 19 000 mkw., oferujący 182 apartamenty o metrażach od 26 do 130 mkw. W ramach części wspólnych zaplanowano m.in. lobby bar z kominkiem, dwie restauracje, strefę odnowy biologicznej z basenami, jacuzzi, saunami, gabinetami, salą do jogi, siłownią, barem oraz kids club. Wyróżniającymi elementami mają być taras zewnętrzny z basenem infinity i 5 jacuzzi oraz skybar o powierzchni 150 mkw., z widokiem na panoramę miasta i malowniczy krajobraz Karpat.

Fot.: https://www.facebook.com/Q2STUDIO

Za projekt nowego Halnego odpowiada wrocławska pracownia Q2Studio, która zaprojektowała również Crystal Mountain. Pracownia ta specjalizuje się w projektowaniu ośrodków wypoczynkowych, hoteli i resortów w górach i nad morzem.

Ciekawostką jest, że otrzymaliśmy jakiś czas temu nieoficjalną informację, iż firma zarządzająca Hotelem Belmonte w Krynicy Zdroju również planuje budowę 5-gwiazdkowego hotelu w Wiśle. Jeżeli te plany się zrealizują, Wisła stanie się perłą Beskidów z trzema hotelami pięciogwiazdkowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.