Mercure Katowice Centrum oficjalnie otwarty

0
639
Fot.: Accor

Mercure Katowice Centrum z nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – UBM i Accor oficjalnie otwierają hotel

Uroczyste otwarcie Mercure Katowice Centrum przy udziale reprezentantów Accor, UBM Development, inwestorów i przedstawicieli miejskiego ratusza zwieńczyło trwający dwa lata projekt. Hotel działający pod marką wiodącej grupy hotelarskiej, zrealizowany przez UBM znajduje się w samym sercu Katowic, oferując 268 pokoi na ośmiu piętrach. Centralnym elementem hotelu jest idea zrównoważonego rozwoju pod hasłem „Green & Clean” – filozofii, która w pełni oddaje inspirowaną lokalnie markę Mercure oraz myśl współczesnego hotelarstwa. Dzięki temu, obiekt otrzymał wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego Green Building Award 2021 jako budynek ekologiczny. . Co więcej, hotel posiada także certyfikat LEED na poziomie Platinum, dzięki czemu plasuje się czołówce projektów nieruchomościowych. UBM Development określa swoją strategię korporacyjną jako “green. smart. and more.“, konsekwentnie skupiając się na rozwoju bardziej zrównoważonych, bardziej inteligentnych nowoczesnych nieruchomości.

Storytelling jest jednym z najważniejszych czynników świadczących o sukcesie projektów nieruchomościowych – wyjaśnia Martina Maly-Gärtner, odpowiedzialna za biznes hotelowy jako COO UBM Development AG. – Dzięki „Green & Clean” znaleźliśmy idealny motyw dla tej lokalizacji, który współgra z obecnymi przemianami w branży, gdzie zrównoważone podejście staje się kluczowym czynnikiem.

Reklama

Dzięki lokalizacji hotelu w centrum jednego z największych przemysłowych ośrodków w Polsce, świadomie i zaangażowanie bierzemy udział w zielonej transformacji Katowic, wykorzystując ducha lokalności. Mercure Katowice Centrum wdraża ekologiczne technologie, które są przyszłością nie tylko branży hotelarskiej, ale i sektora nieruchomości. Fasada budynku pokryta roślinnością, wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, codzienne użycie odnawialnych źródeł energii czy zaawansowany monitoring zarządzania wodą – to tylko niektóre z nich. Wierzymy, że dzięki temu nasz hotel jest miejscem dla wszystkich podróżujących świadomie, przyjaznym dla lokalnych społeczności – mówi Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum.

Zrównoważony rozwój jest ważnym i strategicznie mocno zakotwiczonym elementem strategii Union Investment, realizowanym w sektorze nieruchomości od około 15 lat. Każdy zakup przechodzi przez naszą wewnętrzną kontrolę zrównoważonych inwestycji. Mercure Katowice Centrum jest doskonałym przykładem wymarzonej inwestycji, czego dowodem są aktualne certyfikaty PLGBC Green Building Award 2021 oraz LEED Platinum. Gratulujemy tego sukcesu i z optymizmem wypatrujemy przyszłych, równie pomyślnych projektów – mówi Thorsten Purkus, Head of Asset Management Hospitality International w Union Investment.

Fot.: Accor

260 metrów kwadratowych „pionowego ogrodnictwa” i energia odnawialna
Zielona fasada Mercure Katowice Centrum od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem, jako symbol nowoczesnego oblicza miasta i przyszłości zrównoważonego hotelarstwa. Ten 18-metrowy obszar o powierzchni 260m2 to znacznie więcej niż dobrze widoczny zewnętrzny element filozofii „Green & Clean”. Naturalna zielona ściana jest wszechstronna. instalacja zawiera blisko 7 000 zakorzenionych w kieszeniach, które są nakładane na tekstylne panele wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Ogród wertykalny jest nawadniany wodą deszczową gromadzoną w piwnicy – a prąd do nawadniania pochodzi z własnego sprzętu fotowoltaicznego budynku lub z systemu odzyskiwania energii w windach.

Umieszczona na dachu hotelu instalacja fotowoltaiczna gwarantuje blisko 31 000 kilowatogodzin (kWh) energii rocznie, co pozwala na oszczędność blisko 10 000 kg CO2 w perspektywie roku, odpowiadając emisji wychwyconej przez 342 drzewa. Z taką energią e-auto może przebyć ponad 200 000 kilometrów, czyli pięć razy wokół Ziemi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, zrównoważone podejście widać także w wykorzystaniu energii wewnątrz hotelu. Przykładem jest przekształcanie energii wytwarzanej z ciepła wentylatorów wyciągowych w kuchni. Windy wyposażone są w system odzyskiwania energii, a energia produkowana przez gości hotelowych na ergometrach w siłowni jest wykorzystywana w innych częściach budynku – co stanowi dodatkową motywację dla entuzjastów sportu.

E-mobilność i upcycling
Mercure Katowice Centrum oferuje gościom stacje ładowania pojazdów w garażu podziemnym i na placu przed hotelem, zachęcając do korzystania z e-car sharingu jako przyjaznej dla środowiska alternatywy. Zrównoważone i ekologiczne rozwiązania i materiały współdziałają ze sobą w całym budynku. Ich lista obejmuje m.in. materiały pochodzące z recyklingu jak Econyl®, odtworzone włókno nylonowe wykonane z odpadów z tworzyw sztucznych i resztek tkanin pochodzących z oceanicznych składowisk odpadów i wysypisk śmieci. Filc, korek i drewno z certyfikatem FSC jako ekologiczne materiały budowlane nie tylko zapewniają pełną identyfikowalność od produkcji do montażu, ale także tworzą pożądaną atmosferę dobrego samopoczucia dla gości. Hotel wykorzystuje także materiały z upcyclingu: front baru został zaprojektowany ze zużytych szklanych butelek, a stare rowery i lampy z tradycyjnego górnictwa węglowego otrzymały drugie życie jako elementy dekoracyjne.

Dzięki temu na każdym kroku podczas pobytu w hotelu goście dołączają do „Green & Clean”, filozofii działającej niczym styl życia. Talerze śniadaniowe w świadomie mniejszych rozmiarach mają pomóc ograniczyć marnowanie żywności, metalowe słomki do picia i unikanie plastikowych opakowań pomagają chronić środowisko. W potrawach serwowanych w restauracji dominują produkty regionalne od lokalnych, sprawdzonych dostawców.

Idealna lokalizacja dla gości biznesowych
Mercure Katowice Centrum znajduje się 100m od dworca kolejowego i autobusowego. Lokalizacja w centrum miasta gwarantuje gościom komfortowy dojazd do kluczowych miejskich destynacji. Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Hala widowiskowa „Spodek” i Centrum biznesowe KTW znajdują się w promieniu 1 km, co sprawia że hotel jest idealnym punktem dla gości biznesowych. Nie zabrakło także przestrzeni biznesowej, gwarantującej nowoczesne i wygodne sale konferencyjne o całkowitej pojemności do 80 osób i powierzchni blisko 100m2. Do dyspozycji odwiedzających hotel jest także podziemny parking oferujący 70 miejsc postojowych.

Do dyspozycji gości jest Under The Green Wall Bar i restauracja Winestone, gwarantujące bogaty wybór win, w tym także polskich i organicznych oraz nowoczesną lokalną kuchnię najwyższej jakości z danami serwowanymi na kamiennych deskach. Dla miłośników wymarzonego spokoju i relaksu hotel przygotował pokój masażu, który wraz z sąsiadującą siłownią znajduje się na 9. piętrze, zapewniając niesamowity widok na całe miasto.

UBM Development rozwija nieruchomości w kluczowych europejskich metropoliach. Strategiczny nacisk deweloper kładzie na zielone, ekologiczne budynki i inteligentne biura w dużych miastach, takich jak Wiedeń, Berlin, Monachium i Frankfurt. Dzięki blisko 150-letniemu doświadczeniu UBM oferuje wszystkie usługi z jednego, całościowego źródła, od planowania po marketing. Akcje są notowane na rynku podstawowym wiedeńskiej giełdy papierów wartościowych, w segmencie o najwyższych wymogach przejrzystości.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!