Jak zmienią się stawki VAT na poszczególne produkty (Horeca Radio)

0
1040
Zapraszamy do wysłuchania najnowszej audycji z cyklu „Podatki w biznesie hotelowym”, w której Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy i Partner TPA Poland, odpowiedzialna w firmie za zespół ds. nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową, opowiada o planowanych zmianach dotyczących stawek VAT.

Pobierz audycję w formacie MP3

Małgorzata Dankowska specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym, w szczególności dla branży real estate oraz hotelarskiej. Jest specjalistką w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych, a także autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym publikacji książkowej „Podatki w hotelarstwie” czy „What’s new in taxation of Polish Real Estate Market?”. Brała udział w wielu konferencjach i szkoleniach branżowych, m.in. w październikowym Hotel Meeting Businesswoman Edition.

W 2013 roku Dankowska została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie fuzji i przejęć. Dwukrotnie otrzymała tytuł Women in Tax leaders przyznawany przez International Tax Review. Jest także członkinią International Fiscal Association oraz Stowarzyszenia REIT Polska, a od października współprowadzi w Horeca Radio cykl audycji pt. „Podatki w biznesie hotelowym”, w których udziela wskazówek dotyczących rozwiązywania kwestii podatkowych oraz informuje o najnowszych zmianach w tym zakresie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji pt. „Nowe stawki VAT”, z której można dowiedzieć się, jak zmienią się stawki VAT na poszczególne produkty oraz jaki to może mieć wpływ na działalność m.in. branży gastronomicznej.

„Ideą tych zmian jest oczywiście zawsze ogłaszane uproszczenie systemu, ale bardziej chodzi o to, żeby odejść od starej klasyfikacji i wprowadzić dla towarów nomenklaturę scaloną, czyli dokładnie tą samą, którą posługujemy się przy importowaniu towarów, natomiast dla usług PKWiU tą z 2015 roku, czyli świeższą.”

Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy i Partner TPA Poland

Partnerzy audycji:

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.