Pałac Wierzbiczany – butikowy hotel ze SPA i restauracją

0
1109
W zeszłym roku po ponad 12 latach remontu został oddany do użytku Pałac Wierzbiczany. Ten XIX-w. obiekt mieści się w gminie Gniewkowo, 25km od Torunia.Remont sfinansowany był wyłącznie z prywatnych pieniędzy.

Pałac Wierzbiczany to hotel z 21 pokojami, które pomieścić mogą do 50 osób. Posiada strefę SPA w skład której wchodzi grota solna, słoneczna łąka, sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi, oraz gabinety z zabiegami na ciało. W obiekcie mieści się też restauracja „Wikla”. Hotel posiada też centrum konferencyjne na które składają się dwie dobrze wyposażone sale konferencyjne, a także dwie sale na imprezy okolicznościowe. Wokół Pałacu roztacza się 12 hektarów parku z jedno hektarowym stawem.

Reklama

Pałac Wierzbiczany, otoczony pięknym 12-ha parkiem angielskim, wzniesiono w latach 1845-1846 wg projektu Friedricha Augusta Stülera z inicjatywy braci Ryszarda i Hermanna von Roy. Budynek kilkukrotnie zmieniał właścicieli, a w 1945 r. utworzono tu państwowe gospodarstwo rolne. W tym czasie w pałacu znajdowały się biura PGR-u, mieszkania pracowników oraz szkoła (Uniwersytet Ludowy), a następnie przedszkole. Po 1989 r. pałac ulegał dewastacji, zerwano oryginalne podłogi, drzwi i okna, usunięto nadproża, wycięto klonowe alejki; zniszczono również park romantyczny oraz sąsiadujący z pałacem folwark. W 1993 r. majątek wpisano do rejestru zabytków. Obecni właściciele kupili pałac w 2005 r., a w 2006 r. rozpoczęli remont, który ze względu na ogrom zniszczeń trwał aż 12 lat.

Tak wyglądał Pałac Wierzbiczany przed remontem


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.