Nowe kulturalne centrum Warszawy jeszcze w tym roku

9
406
Już na przełomie jesieni i zimy tego roku w samym sercu Warszawy otwarte zostanie nowe kulturalne centrum miasta. IMPLANT, bo o nim mowa, to innowacyjne rozwiązanie architektoniczne, techniczne i realizacyjne. Trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni zapewni Warszawiakom rozrywkę w niespotykanym dotąd klimacie.

IMPLANT, zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (m.in. Dom Kereta), powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys. m2 przy ul. Chmielnej 75. Nowoczesna przestrzeń podzielona zostanie na trzy główne strefy: gastronomiczną, usługowo-handlową oraz, przede wszystkim, eventową. Właściciele już teraz zapowiadają, że wyróżnikiem miejsca będą wydarzenia kulturalne i prospołeczne, w tym: warsztaty, wystawy, koncerty i spotkania autorskie.

Reklama

IMPLANT będzie tętnił życiem każdego dnia i sprosta wymagającym gustom Warszawiaków. W samym sercu Warszawy powstanie przestrzeń dedykowana wydarzeniom z pogranicza sztuki, kultury i specjalnie zaprojektowanych warsztatów. Oferta będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych – od starszych dzieci, poprzez nastolatki aż do dorosłych, którzy szukają niebanalnych propozycji w każdym z tych obszarów. Relaksujący koncert po ciężkim dniu w pracy, niepowtarzalna piątkowa impreza, angażujące i ciekawe zajęcia czy spotkania z interesującymi osobami ze świata sztuki i kultury – to wszystko znajdziecie w jednym miejscu. A w międzyczasie będziecie mogli odnaleźć nowe, fascynujące smaki w jednej z wielu restauracji, ubrać się u młodych polskich projektantów lub po prostu zrobić zakupy.

Ponadto będzie to miejsce pełne ekologicznych patentów. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne IMPLANTa pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nie będzie też miejsca na marnowanie wody, dzięki możliwości odzyskiwania jej z „deszczówki”. IMPLANT może też stać się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu dla właścicieli pojazdów elektrycznych, którzy znajdą na jego terenie ładowarki do swoich „elektryków”.

„Chcemy, aby IMPLANT pełnił funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów, z którymi będziemy współpracować. Budujemy przyjazny lokalnej społeczności obiekt, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby Warszawiaków. To wspólna przestrzeń, która dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej” – mówi Łukasz Koziński, współpomysłodawca projektu IMPLANT.

Inspiracją dla konceptu IMPLANT były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie czy ArtBox w Bangkoku. Poza unikalnym projektem architektonicznym, inwestycja będzie mogła pochwalić się również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny podkreślą działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Chmielna obudzi się już pod koniec roku. Informacje o pierwszych zaplanowanych wydarzeniach pojawią się w październiku. W tym roku zima w Warszawie będzie gorąca!

Reklama

9 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że napisaliście o tym projekcie. Artykuł rozjaśnił mi kilka kwestii dotyczących go i zaspokoił trochę moją ciekawość. Tylko teraz jeszcze bardziej niecierpliwie będę czekać na otwarcie 😉

  2. Bardzo unikatowy projekt, zupełnie inny niż wszystkie, które już są w Wawie. Bardzo mi się podoba nacisk na ekologię i zieleń, która w tym projekcie jest priorytetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.