Nowe kulturalne centrum Warszawy jeszcze w tym roku

9
1330
Już na przełomie jesieni i zimy tego roku w samym sercu Warszawy otwarte zostanie nowe kulturalne centrum miasta. IMPLANT, bo o nim mowa, to innowacyjne rozwiązanie architektoniczne, techniczne i realizacyjne. Trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni zapewni Warszawiakom rozrywkę w niespotykanym dotąd klimacie.

IMPLANT, zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (m.in. Dom Kereta), powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys. m2 przy ul. Chmielnej 75. Nowoczesna przestrzeń podzielona zostanie na trzy główne strefy: gastronomiczną, usługowo-handlową oraz, przede wszystkim, eventową. Właściciele już teraz zapowiadają, że wyróżnikiem miejsca będą wydarzenia kulturalne i prospołeczne, w tym: warsztaty, wystawy, koncerty i spotkania autorskie.

IMPLANT będzie tętnił życiem każdego dnia i sprosta wymagającym gustom Warszawiaków. W samym sercu Warszawy powstanie przestrzeń dedykowana wydarzeniom z pogranicza sztuki, kultury i specjalnie zaprojektowanych warsztatów. Oferta będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych – od starszych dzieci, poprzez nastolatki aż do dorosłych, którzy szukają niebanalnych propozycji w każdym z tych obszarów. Relaksujący koncert po ciężkim dniu w pracy, niepowtarzalna piątkowa impreza, angażujące i ciekawe zajęcia czy spotkania z interesującymi osobami ze świata sztuki i kultury – to wszystko znajdziecie w jednym miejscu. A w międzyczasie będziecie mogli odnaleźć nowe, fascynujące smaki w jednej z wielu restauracji, ubrać się u młodych polskich projektantów lub po prostu zrobić zakupy.

Ponadto będzie to miejsce pełne ekologicznych patentów. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne IMPLANTa pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nie będzie też miejsca na marnowanie wody, dzięki możliwości odzyskiwania jej z „deszczówki”. IMPLANT może też stać się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu dla właścicieli pojazdów elektrycznych, którzy znajdą na jego terenie ładowarki do swoich „elektryków”.

„Chcemy, aby IMPLANT pełnił funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów, z którymi będziemy współpracować. Budujemy przyjazny lokalnej społeczności obiekt, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby Warszawiaków. To wspólna przestrzeń, która dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej” – mówi Łukasz Koziński, współpomysłodawca projektu IMPLANT.

Inspiracją dla konceptu IMPLANT były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie czy ArtBox w Bangkoku. Poza unikalnym projektem architektonicznym, inwestycja będzie mogła pochwalić się również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny podkreślą działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Chmielna obudzi się już pod koniec roku. Informacje o pierwszych zaplanowanych wydarzeniach pojawią się w październiku. W tym roku zima w Warszawie będzie gorąca!

9 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że napisaliście o tym projekcie. Artykuł rozjaśnił mi kilka kwestii dotyczących go i zaspokoił trochę moją ciekawość. Tylko teraz jeszcze bardziej niecierpliwie będę czekać na otwarcie 😉

  2. Bardzo unikatowy projekt, zupełnie inny niż wszystkie, które już są w Wawie. Bardzo mi się podoba nacisk na ekologię i zieleń, która w tym projekcie jest priorytetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.