Checklista 10 działań, dzięki którym mały biznes przyniesie duże zyski

0
801
Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Każdy przedsiębiorca wie, że zmiany w biznesie są ważne. Aby firma przynosiła zyski, trzeba ciągle podążać za potrzebami konsumentów. Warto więc raz na jakiś czas – np. pod koniec roku – zaplanować kilka nowych działań, które usprawnią biznes. Od czego zacząć taką rewolucję?

Dobry plan to podstawa

Każde nowe działania warto najpierw dobrze zaplanować. Pomocna w tym będzie odpowiednia checklista. Przygotowaliśmy zbiór działań, dotyczących kluczowych obszarów każdego biznesu, które dzięki odpowiednim rozwiązaniom, można znacznie usprawnić.

Bezbłędna sprzedaż i skuteczny marketing

1. Różne metody zakupu
Podczas pandemii wiele firm, szczególnie z branży gastronomicznej, wprowadziło do swojej oferty sprzedaż online. Każdy biznes, bez względu na jego wielkość, powinien nadążać za konkurencją i zapewniać różne sposoby zakupu. Sprzedaż w sieci można realizować na przykład poprzez bezprowizyjny sklep online. Narzędzie pozwala stworzyć miejsce, w którym klienci lokalu mogą za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu przejrzeć menu, a także złożyć i opłacić zamówienie. Zamieszczoną w sklepie online kartę dań można dowolnym momencie modyfikować, a do każdej pozycji dodać zdjęcia, które ułatwią klientom wybór najlepszego dla siebie dania. Takie rozwiązanie pozwoli przyciągnąć do lokalu więcej klientów, co przełoży się na większe zyski.

2. Sprawna i szybka płatność na wiele sposobów
W dzisiejszych czasach oferowanie różnych metod płatności jest jedną z kluczowych kwestii, na jaką zwracają uwagę klienci. W biznesie ogromne znaczenie ma elastyczność oraz umiejętność dopasowania do potrzeb konsumentów. Warto więc oferować jak najwięcej metod rozliczenia. Sprawny przepływ płatności umożliwia odpowiedni system sprzedażowy. Dzięki integracji z terminalem wartość rachunku jest wyświetlana od razu na urządzeniu płatniczym, co pozwala wyeliminować błędy, pojawiające się przy ręcznym wpisywaniu kwoty. Płatności można także przyjmować na wiele sposobów, co z pewnością podniesie zadowolenie klientów odwiedzających lokal.

3. Atrakcyjne promocje, które przyciągną klientów
Planując nowe działania dla swojego biznesu, warto zastanowić się, co oprócz produktów lub usług Twoja firma oferuje klientom? Czym jeszcze może przyciągnać większe grono odbiorców? Dobrym sposobem na wzbudzenie zainteresowania nowych i zatrzymanie na dłużej stałych klientów są programy lojalnościowe. Takie rozwiązania pozwalają stworzyć karty stałego klienta, zaoferować promocje okresowe lub wygenerować kody rabatowe z atrakcyjnymi zniżkami. Dzięki temu możesz zbudować jeszcze silniejszą więź z klientami, którzy z pewnością odwiedzą lokal ponownie.

4. Angażujące kampanie marketingowe
Chcąc pozyskać stałych klientów, trzeba utrzymywać z nimi relacje – najlepiej poprzez kampanie marketingowe. Kontakty do przeprowadzania takich działań można zbierać, mając własny sklep online czy przyjmując zamówienia telefoniczne. Posiadając takie dane, warto od czasu do czasu przesyłać klientom różnego rodzaju materiały informacyjne o produktach czy o aktualnych promocjach. Duże znaczenie ma także reklama sklepu internetowego w mediach społecznościowych. Regularne, dobrze zaplanowane działania promocyjne pozwolą dotrzeć do wybranej grupy osób w wyznaczonej lokalizacji i o określonych zainteresowaniach.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

5. Feedback, którego potrzebuje każdy biznes
Opinie klientów są dla każdego przedsiębiorcy cennym źródłem informacji. Warto pamiętać o utrzymywaniu regularnego kontaktu z odbiorcami, a zwłaszcza analizowaniu i wyciąganiu wniosków z każdej informacji zwrotnej. Dzięki takiemu podejściu wszystkie zmiany biznesowe będą odpowiedzią na wymagania klientów lokalu.

Cały biznes pod kontrolą, czyli kompleksowe zarządzanie

6. Analiza sprzedaży dzięki zaawansowanym raportom
Przed planowaniem jakichkolwiek zmian biznesowych, warto najpierw przeanalizować skutki dotychczasowych działań. Szczególnie ważna jest kontrola wyników sprzedaży, co umożliwia aplikacja do zarządzania i analizy biznesu. Dzięki niej możemy tworzyć dowolne raporty, w tym porównawcze, z którymi łatwiej jest zaplanować zarówno aktualne, jak i przyszłe działania. Aplikacja pozwala także sprawdzić, które produkty lub usługi sprzedają się lepiej, a które gorzej. Zapewnia też dane o tym, w jakich porach lokal odwiedza najwięcej gości. Takie informacje są bardzo ważne dla każdego przedsiębiorcy – pozwalają lepiej poznać własny biznes.

7. Skuteczny nadzór personelu
Efektywne zarządzanie pracownikami bywa sporym wyzwaniem. Precyzyjne rozliczanie każdej osoby oraz nadzór przepracowanych godzin często zabierają sporo czasu. Proces ten usprawni aplikacja do zarządzania personelem, która pozwala bezbłędnie rozliczyć każdego pracownika, zgodnie z przypisaną mu stawką. Narzędzie umożliwia także sprawdzenie raportów sprzedażowych każdej z zalogowanych w systemie osób. Rozwiązania te pozwolą skutecznie podnieść wydajność pracy całego personelu, co w rezultacie przyniesie większe zyski.

Bezpieczny biznes jest bardziej efektywny

8. Wszystkie dane zebrane w jednym, bezpiecznym miejscu
Wiele firm przechowuje wszystkie najważniejsze dokumenty w papierowych wersjach. Jest to dość ryzykowne – kartki często się gubią, a przeszukiwanie sterty papierów może zająć mnóstwo czasu. Warto skorzystać z nowocześniejszego rozwiązania, pozwalającego na stworzenie własnego wirtualnego archiwum. Gromadzenie elektronicznych kopii dokumentów w bezpiecznej chmurze to zdecydowanie bezpieczniejszy sposób. Do takiej bazy można w dowolnym momencie zajrzeć, korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Zbiór danych w chmurze pozwala błyskawicznie odnajdywać potrzebne informacje, jednocześnie zachowując porządek w dokumentach.
Efektywna kontrola magazynu

9. Większe zyski i mniejsze straty dzięki lepszemu zarządzaniu magazynem
Optymalizacja zarządzania magazynem to jedna z kluczowych zmian, jakie warto przeprowadzić, aby usprawnić biznes. Jest to możliwe z narzędziem do zarządzania miejscem magazynowym. Pozwala ono w dowolnym momencie sprawdzać ilość produktów w każdym z dostępnych magazynów. Ponadto system z wyprzedzeniem informuje o przekroczeniu minimalnych stanów surowców, dzięki czemu można je zawsze uzupełnić na czas. To narzędzie szczególnie przydatne w gastronomii – ułatwia wyliczenie food cost, a tym samym przyporządkowanie do każdej pozycji w menu odpowiedniej ceny.

10. Precyzyjna inwentaryzacja, która pozwoli lepiej poznać własny biznes
W branży gastronomicznej oraz sprzedaży detalicznej bardzo ważną rolę odgrywa regularna inwentaryzacja. Proces ten często przeprowadzany jest ręcznie, poprzez spisywanie wszystkich produktów na kartkach, co wywołuje sporo pomyłek i jest bardzo czasochłonne. Z właściwą aplikacją, przy pomocy smartfonu, wagi i kodów kreskowych inwentaryzacja przebiegnie znacznie sprawniej, szybciej i bezbłędnie. Co więcej system zapewnia także dostęp do bazy kodów i wag butelek, co z pewnością docenią wszyscy właściciele barów.

Narzędzia, które odmienią biznes na lepsze

Każdy biznes warto od czasu do czasu dokładnie przeanalizować, a następnie zastanowić się, jak można go zmienić, aby przynosił jeszcze większe zyski. W takich zmianach pomocne będą narzędzia, o których więcej dowiesz się odwiedzając GoPOS.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.