Nieoficjalne decyzje w sprawie obostrzeń

0
1363

Jak podaje RMF FM nowe obostrzenia nie będą wiązały się z zamykaniem stoków, a hotele w większej części kraju pozostaną otwarte. Oficjalne informacje będą dziś ogłoszone przez rząd podczas konferencji prasowej.

Dziś niestety odnotowano bardzo duży wzrost nowych zakażeń koronawirusem, który osiągnął wartość 12 160 przypadków. Ministerstwo jeszcze wczoraj informowało o liczbie 6 310 przypadków.

Rząd liczy na to, że stoki zostaną zamknięte przez pogodę. Dziś i przez najbliższe dni choćby w Zakopanem ma być kilkanaście stopni na plusie. W związku z tym najprawdopodobniej nie będzie w tym zakresie nowych regulacji, ponieważ rząd liczy na to, że turyści sami zrezygnują z wyjazdów, jeśli nie będzie odpowiednich warunków narciarskich.

Nieco inaczej ma się sprawa z hotelami. Tutaj jeszcze w nocy rozważano zamknięcie hoteli, choć ostatecznie w większej części kraju mają funkcjonować bez zmian. Ale to jednocześnie oznacza, że najprawdopodobniej będą ogłoszone regiony, w których hotele będą miały wprowadzone ograniczenia lub całkowity zakaz działalności. Będzie to oczywiście połączone z ilością nowych zakażeń w danym rejonie.

Na dzisiejszej konferencji prasowej mamy dowiedzieć się o wszelkich zmianach związanych z obostrzeniami. Ostateczna decyzja ma być podjęta po godz. 10:00. Należy jednak zaznaczyć, że Adam Niedzielski proponuje, aby na Warmii i Mazurach już od weekendu wprowadzić zamknięcie hoteli i szkół. Mówi się także o zamknięciu galerii handlowych.

Czy ograniczenia będą dotyczyły tylko tego jednego regionu jeszcze nie wiadomo, choć mówi się także o województwach kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. Mają też pojawić się nowe wytyczne i ograniczenia dotyczące przekraczania granic i noszenia maseczek ochronnych. Mówi się o nakazie noszenia maseczek, np. chirurgicznych czy materiałowych, a jednocześnie o tym, że niedopuszczalne będą chusty, szaliki czy przyłbice.

Rząd planuje także wprowadzić nowe regulacje dotyczące możliwości wjazdu do kraju dla osób posiadających negatywny wynik testu na koronawirusa. Brak takiego testu będzie powodował automatyczną kwarantannę bez względu na to jak dana osoby przyjedzie do Polski, czy transportem zbiorowym czy prywatnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.